Szybka realizacja zamówień. Darmowa dostawa powyżej 150 zł, przy płatności z góry

Legowisko dla tollera

Sortowanie
 • Brązowe legowisko dla psa serii Platinum
  Legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar L
 • Legowisko dla psa z imieniem
  Legowisko dla psa – seria PLATINUM PLUS, rozmiar L
 • Czarne legowisko dla psa z imieniem
  Legowisko dla psa – seria PLATINUM BLACK, rozmiar L
 • Legowisko dla psa serii Platinum Oreo
  Legowisko dla psa – seria PLATINUM OREO, rozmiar L

Nova Scotia Duck Tolling Retriever to psy średniej wielkości, które charakteryzują się pomarańczowo – rudym lub nawet czerwonym kolorem futra z domieszką odrobiny bieli na łapach, klatce piersiowej, masce lub ogonie. Przez swoje umaszczenie są bardzo charakterystyczne, a w Polsce nadal dość rzadko spotykane.

Tollery to psy bardzo towarzyskie, które bez problemu odnajdują się w rodzinie. Swojemu człowiekowi chcą dotrzymywać kroku zawsze i wszędzie. Potrzebują dużej dawki ruchu, zabawy i ćwiczeń. Świetnie sprawdzają się w agility. Są bardzo energiczne, więc tylko odpowiednia aktywność pozwala na zaspokojenie ich potrzeb ruchowych. Czasem tollery wykorzystywane są w myślistwie, zgodnie z ich predyspozycjami.

Tollery jak typowe retrievery kochają wodę, błoto i kałuże. Trzeba się więc liczyć z częstymi kąpielami. Jednak ich sierść nie jest trudna w pielęgnacji. W okresie linienia wymieniają ją całkowicie, więc trzeba liczyć się z ciągłym odkurzaniem mieszkania.

Jakie legowisko przygotować dla tollera? Najlepiej takie, które można wyprać. Warto więc zwrócić uwagę, czy do legowiska zostały wszyte zamki, które pozwalają zdjąć i wyprać pokrowiec. Istotny jest także materiał. Warto zakupić dla tollera legowisko z tkaniny tapicerskiej, gdyż do takiej nie przykleja się sierść i łatwo ją usunąć z posłania.

Takie legowisko można też kupić dla goldena retrievera, labradora lub setera irlandzkiego.