Szybka realizacja zamówień . Darmowa dostawa powyżej 150 zł .

Legowisko dla setera irlandzkiego

Sortowanie
  Nazwa produktu Zdjęcie produktu Cena produktu Opcja
 • Legowisko dla psa serii Platinum Oreo
  Legowisko dla psa – seria PLATINUM OREO, rozmiar L
 • czarne legowisko
  Legowisko dla psa – seria PLATINUM BLACK, rozmiar L
 • beżowe legowisko dla psa
  Beżowe legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar L
 • brązowe legowisko dla psa
  Brązowe legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar L
 • ciemnoszare legowisko dla psa
  Ciemnoszare legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar L
 • posłanie dla psa
  Jasnoszare legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar L
 • legowisko dla psa
  Szare/ciemnoszare legowisko dla psa – seria PLATINUM PLUS, rozmiar L
 • legowisko dla pieska
  Beżowe/brązowe legowisko dla psa – seria PLATINUM PLUS, rozmiar L
 • różowe legowisko dla psa
  Różowe legowisko dla psa – seria PLATINUM Pink, rozmiar L
 • czarne legowisko
  Legowisko dla psa – seria PLATINUM BLACK, rozmiar XL
 • beżowe legowisko dla psa
  Beżowe legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar XL
 • brązowe legowisko dla psa
  Brązowe legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar XL

Setery irlandzkie to duże psy o bardzo łagodnym usposobieniu. Charakteryzuje je piękna rdzawa szata i smukła budowa ciała. Kiedyś hodowane były głównie w celach myśliwskich. Miały polować przede wszystkim na bażanty, kaczki i kuropatwy. Dziś są psami do towarzystwa, ale trzeba pamiętać o ich myśliwskim instynkcie.

Setery są wiecznymi optymistami. To psy, które nieustannie cieszą się, są radosne, chcą biegać i bawić się. Potrzebują bardzo dużej ilości ruchu, otwartych przestrzeni do węszenia oraz pracy z człowiekiem. Są przyjazne dla innych zwierząt i szybko nawiązują relację z najmłodszymi członkami rodziny.

Setery są bardzo bystre. Chętnie wykonują polecenia człowieka, ale wymagają sporej cierpliwości i konsekwencji. Późno dojrzewają psychicznie i jeśli tylko zdrowie im pozwala, to do później starości zachowują młodzieńczą energię.

W domu lubią poleniuchować, najchętniej na kanapie. W legowiskach rozciągają się we wszystkie strony. Lubią posłania dopasowane do swojej wielkości. Legowisko dla setera irlandzkiego musi mieć miękkie i solidne wypełnienie. Kulka silikonowa sprawdzi się idealnie. Trzeba też zwrócić uwagę na możliwość prania legowiska. Ważne, by było rozbieralne. Setery ucieszą się z dodatkowych poduszek w legowisku.
Podobne posłania można zamówić dla goldena retrievera, labradora czy tollera.

Wygodne posłanie dla setera irlandzkiego

Seter irlandzki to pies o poważnym, arystokratycznym wyglądzie – jest wysoki, smukły, posiada długą i lśniącą sierść, a także długie uszy. Niech jednak nie zwiodą cię pozory – tę rasę cechuje ogromna żywiołowość, radość i aktywność. Setery można śmiało określić mianem wiecznych szczeniaków. Ich temperament bez wątpienia wynika z faktu, że rasa ta wyhodowana została na potrzeby polowań. Seter irlandzki doskonale odnajdzie się w rodzinie, w której są małe dzieci lub inne zwierzęta.

Decydując się na poszerzenie rodziny o setera należy wiedzieć, że są to psy, które cechuje dość powolny rozwój emocjonalny. Ich dużym rozmiarom przed długi czas towarzyszy szczenięca psychika, dlatego też wymagają ciągłej uwagi człowieka, cierpliwości i zrozumienia. Nie obejdzie się bez radosnych gonitw po parku i częstych zabaw.

Po aktywnych chwilach, seter irlandzki zmienia się w leniucha lubiącego przytulanie. Chętnie wypoczywa w legowisku dla psa, bezustannie mając na oku drogiego właściciela.

Jakie legowisko dla setera wybrać?

Legowisko dla psa rasy seter irlandzki musi przede wszystkim odpowiadać jego rozmiarom. Najbezpieczniejszym wyborem okaże się posłanie w rozmiarze L, na którym seter będzie mógł zarówno zwinąć się w kłębek, jak i swobodnie wyciągnąć.

Wysokość setera idzie w parze z wyższą wagą, dlatego legowisko dla psa tej rasy musi być odpowiednio wypełnione – tak, aby nawet po długotrwałym użytkowaniu wyglądało naprawdę dobrze. Elastyczna kuka silikonowa, którą wypełniamy posłania Beds4Dogs to materiał odporny nawet na duży ucisk.

Sierść seterów jest długa i jedwabista, dlatego jej sprzątanie nie stanowi wielkiego problemu. Nie wbija się w materiały, lecz może na nich zalegać, dlatego w praktyce do jej usunięcia wystarczy użyć odkurzacza. Legowiska dla psów Beds4Dogs posiadają zdejmowane pokrowce z tkanin tapicerskich, które bez problemu oczyścisz z sierści i wypierzesz w pralce.

Hipoalergiczne legowisko dla setera irlandzkiego

Kulka silikonowa, którą wypełniamy nasze posłania to materiał bardzo miękki i wytrzymały, a ponadto ma właściwości hipoalergiczne. Jest to o tyle istotne, że setery irlandzkie narażone są na występowanie różnego rodzaju alergii skórnych, a także atopowego zapalenia skóry. Hipoalergiczne wypełnienie z medycznego materiału będzie dla nich bezpieczne. Dla komfortu psiego alergika ważna okaże się także możliwość zdejmowania i prania pokrowca legowiska.

Legowisko dla psa, które cieszy oko

Setery irlandzkie najczęściej występują w umaszczeniu rdzawym lub rdzawo-białym. Jeśli zależy ci, by posłanie dla pa było dopasowane do jego koloru, sprawdź modele w odcieniach bieli lub brązu. Piękny seter równie świetnie będzie prezentował się na posłaniu czarnym, szarym lub beżowym.

Z uwagi na to, że setery irlandzkie niemal przez całe życie zachowują szczenięcy charakter, do posłania dla psa warto dobrać dodatki, które zwiększą jego poczucie bezpieczeństwa. Urocze poduszeczki sprawią, że twój pupil będzie wypoczywał w legowisku z jeszcze większą przyjemnością.