Szybka realizacja zamówień. Darmowa dostawa powyżej 150 zł, przy płatności z góry

Legowisko dla cavaliera

Sortowanie
 • Jasno szare legowisko dla psa
  Legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar M
 • Legowisko dla psa z imieniem
  Legowisko dla psa – seria PLATINUM PLUS, rozmiar M
 • Białe legowisko dla psa z imieniem
  Legowisko dla psa – seria PLATINUM WHITE, rozmiar M
 • Czarne legowisko dla psa z imieniem
  Legowisko dla psa – seria PLATINUM BLACK, rozmiar M
 • Legowisko dla psa serii Platinum Oreo
  Legowisko dla psa – seria PLATINUM OREO, rozmiar M

Cavalier king charles spaniel to rasa psów hodowana głównie do towarzystwa. Od zawsze były cenione we Francji, bardzo popularne w Anglii, a od jakiegoś czasu stały się także znane w Polsce.

Cavaliery są żywe i wesołe. Zawsze chętne do zabawy i bardzo przywiązane do swojego opiekuna. Nie przejawiają lęku i agresji, dlatego też świetnie sprawdzają się jako psy rodzinne. Pomimo tego, że to małe pieski, to bardzo lubią aktywność. Można z nimi ćwiczyć np. miniagillity. Zdarza się też, że cavaliery pracują czyli są wykorzystywane do terapii chorych.

Cavalier występuje w czterech umaszczeniach: blenheim, tricolor, black and tan oraz ruby. W Polsce najczęściej można spotkać cavisie o głębokich kasztanowo – rudych łatach na białym tle.

Włos cavaliera nie wymaga strzyżenia, ale codziennej pielęgnacji już tak – musi być wyczesywany. Dlatego też w przypadku cavaliera tkanina legowiska nie ma zbyt wielkiego znaczenia – można wybrać każdą, włos i tak nie będzie wbijał się w posłanie. Jednak legowisko z tkaniny tapicerskiej w tym przypadku sprawdzi się najlepiej, bo wystarczy go tylko odkurzyć i legowisko znów będzie odświeżone. Cavaliery lubią też tzw. legowiska – kojce. W nich mogą wygodnie położyć się lub zwinąć w kłębek czując się przy tym w pełni bezpiecznie.

Podobne legowiska warto wybrać dla maltańczyka, shih tzu lub szpica miniaturowego.