Szybka realizacja zamówień . Darmowa dostawa powyżej 150 zł .

Legowisko dla cavaliera

Sortowanie
  Nazwa produktu Zdjęcie produktu Cena produktu Opcja
 • łóżeczko dla psa
  Legowisko dla psa – seria PLATINUM WHITE, rozmiar M
 • czarne legowisko
  Legowisko dla psa – seria PLATINUM BLACK, rozmiar M
 • Legowisko dla psa serii Platinum Oreo
  Legowisko dla psa – seria PLATINUM OREO, rozmiar M
 • beżowe legowisko dla psa
  Beżowe legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar M
 • brązowe legowisko dla psa
  Brązowe legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar M
 • ciemnoszare legowisko dla psa
  Ciemnoszare legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar M
 • posłanie dla psa
  Jasnoszare legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar M
 • legowisko dla psa
  Szare/ciemnoszare legowisko dla psa – seria PLATINUM PLUS, rozmiar M
 • legowisko dla pieska
  Beżowe/brązowe legowisko dla psa – seria PLATINUM PLUS, rozmiar M
 • różowe legowisko dla psa
  Różowe legowisko dla psa – seria PLATINUM Pink, rozmiar M

Cavalier king charles spaniel to rasa psów hodowana głównie do towarzystwa. Od zawsze były cenione we Francji, bardzo popularne w Anglii, a od jakiegoś czasu stały się także znane w Polsce.

Cavaliery są żywe i wesołe. Zawsze chętne do zabawy i bardzo przywiązane do swojego opiekuna. Nie przejawiają lęku i agresji, dlatego też świetnie sprawdzają się jako psy rodzinne. Pomimo tego, że to małe pieski, to bardzo lubią aktywność. Można z nimi ćwiczyć np. miniagillity. Zdarza się też, że cavaliery pracują czyli są wykorzystywane do terapii chorych.

Cavalier występuje w czterech umaszczeniach: blenheim, tricolor, black and tan oraz ruby. W Polsce najczęściej można spotkać cavisie o głębokich kasztanowo – rudych łatach na białym tle.

Włos cavaliera nie wymaga strzyżenia, ale codziennej pielęgnacji już tak – musi być wyczesywany. Dlatego też w przypadku cavaliera tkanina legowiska nie ma zbyt wielkiego znaczenia – można wybrać każdą, włos i tak nie będzie wbijał się w posłanie. Jednak legowisko z tkaniny tapicerskiej w tym przypadku sprawdzi się najlepiej, bo wystarczy go tylko odkurzyć i legowisko znów będzie odświeżone. Cavaliery lubią też tzw. legowiska – kojce. W nich mogą wygodnie położyć się lub zwinąć w kłębek czując się przy tym w pełni bezpiecznie.

Podobne legowiska warto wybrać dla maltańczyka, shih tzu lub szpica miniaturowego.

Komfortowe legowisko dla cavalier

Pamiętasz bajkę „Zakochany Kundel”? Jedna z głównych postaci, suczka Daisy, to właśnie przedstawicielka cavalier king charles spaniel. Psy tej rasy były niegdyś również stałymi bywalcami angielskiego dworu. Choć prezentują się dostojnie i przywodzą na myśl rasy stworzone do towarzystwa, cavalier wcale nie należy do najbardziej typowych kanapowców. Owszem – uwielbiają rozpieszczanie na kanapie, jednak jednocześnie są to psy bardzo inteligentne i chętne do aktywności.

Po chwilach spędzonych na ruchu i zabawie, cavalier bardzo chętnie wypoczywa. Regeneracji sił sprzyjać będzie wygodne legowisko dla psa, dopasowane do specyficznych potrzeb cavaliera. Posłanie nie musi być duże – psy tej rasy są niewielkie, dlatego śmiało możesz zdecydować się na model w rozmiarze S.

Legowisko dla psa rasy cavalier powinno być natomiast wygodne. Miękkie posłania, które znajdziesz w naszym sklepie z pewnością doskonale odpowiedzą na potrzeby ruchliwego i kapryśnego cavaliera – duża ilość miękkiego wypełnienia i przyjemny materiał stworzą doskonałe warunki do niczym niezmąconego, błogiego odpoczynku.

Posłanie dla psa o delikatnej naturze

Rasa cavalier jest bardzo wrażliwa (niektórzy mówią nawet, że obrażalska), jak również bardzo wyczulona na wszelkie bodźce. Zanim zdecydujesz się na cavaliera musisz wiedzieć, że pomimo przyjaznego usposobienia nie będzie on szczęśliwy w domu pełnym dziecięcych okrzyków. Jest to pies, który potrzebuje sporej dawki troski, zainteresowania, ale także spokoju.

Legowisko dla psa rasy cavalier musi kojarzyć się zwierzakowi z miejscem wolnym od stresu oraz bezpiecznym. Starannie zaplanuj więc kącik, w którym będzie odpoczywał cavalier – powinno być w nim cicho i spokojnie. Dla samopoczucia psa w trakcie odpoczynku znaczenie ma także sama budowa legowiska. Posłania dla psa dostępne w Beds4Dogs są bardzo przytulne i umożliwią wrażliwcowi schowanie się przed całym światem wówczas, gdy bodźców wokół będzie nieco zbyt dużo.

Higieniczne wymagania cavaliera

Cavalier to rasa bardzo podatna na infekcje oczu i uszu, co jest typową przypadłością psów o krótkich kufach. Pyszczek psa należy zachowywać w higienie, regularnie przemywając go wodą. Nie bez znaczenia pozostaje legowisko dla psa, w którym cavalier spędza czas chętnie i często – musisz pamiętać o tym, by regularnie dbać o jego czystość. Legowiska Beds4Dogs łatwo utrzymać w higienie – wszystko za sprawą hipoalergicznego wypełnienia oraz pokrowca, który można zdjąć i wyprać w pralce.

Legowisko dla psa kontra sierść cavaliera

Piękna, lśniąca sierść arystokratycznego cavaliera często wypada, dlatego musisz pamiętać o regularnym czesaniu psa. Weź to pod uwagę podczas poszukiwania legowiska dla pupila; posłanie musi być łatwe w czyszczeniu. Dobrze, jeśli będzie też dopasowane kolorystycznie do umaszczenia zwierzaka – wówczas pojedyncze włoski nie będą bardzo widoczne. Mamy dobrą wiadomość dla posiadaczy cavalierów – w Beds4Dogs znajdziesz legowiska w różnych kolorach, w tym również w brązie, na tle którego psia sierść nie będzie rzucać się w oczy.