Szybka realizacja zamówień. Darmowa dostawa powyżej 150 zł, przy płatności z góry

Legowisko dla dobermana

Brak produktów

Ostry, obronny i bojowy – taki do niedawna był wizerunek dobermana, który został wykreowany w latach osiemdziesiątych. Dzisiaj doberman to rasa psów uznawana za bardzo przyjazne, delikatne, a nawet rodzinne.

Dobermany to psy pewne siebie, zrównoważone i o silnym charakterze. Idealne do stróżowania. Są posłuszne, ale wymagają doświadczonego właściciela. Nastawione są na pracę z człowiekiem. Silnie przywiązują się do rodziny. Najczęściej spotyka się czarne podpalane dobermany, ale zdarzają się również czekoladowe.

Dobermany mają bardzo delikatną skórę. Są gładkowłose, nie mają podszerstka. Często marzną. Legowisko dla dobermana powinno mieć kształt tzw. kojca, aby pies mógł się wtulić w jego boki i wypocząć. Zaletą będą też dodatkowe poduszki. Warto także pomyśleć o ciepłym kocyku do legowiska. Włos dobermana może wbijać się w posłanie, więc najlepiej zainwestować w legowisko z materiału tapicerskiego. Trzeba też zwrócić uwagę na to, czy legowisko ma zdejmowany pokrowiec do prania. Doberman to jednak duży pies i legowisko, które nie jest rozbieralne trudno będzie zmieścić w domowej pralce.