Szybka realizacja zamówień . Darmowa dostawa powyżej 150 zł .

Legowisko dla dobermana

Sortowanie
  Nazwa produktu Zdjęcie produktu Cena produktu Opcja
 • czarne legowisko
  Legowisko dla psa – seria PLATINUM BLACK, rozmiar XL
 • beżowe legowisko dla psa
  Beżowe legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar XL
 • brązowe legowisko dla psa
  Brązowe legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar XL
 • ciemnoszare legowisko dla psa
  Ciemnoszare legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar XL
 • posłanie dla psa
  Jasnoszare legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar XL
 • legowisko dla psa
  Szare/ciemnoszare legowisko dla psa – seria PLATINUM PLUS, rozmiar XL
 • legowisko dla pieska
  Beżowe/brązowe legowisko dla psa – seria PLATINUM PLUS, rozmiar XL
 • różowe legowisko dla psa
  Legowisko dla psa różowe – seria PLATINUM Pink , rozmiar XL

Ostry, obronny i bojowy – taki do niedawna był wizerunek dobermana, który został wykreowany w latach osiemdziesiątych. Dzisiaj doberman to rasa psów uznawana za bardzo przyjazne, delikatne, a nawet rodzinne.

Dobermany to psy pewne siebie, zrównoważone i o silnym charakterze. Idealne do stróżowania. Są posłuszne, ale wymagają doświadczonego właściciela. Nastawione są na pracę z człowiekiem. Silnie przywiązują się do rodziny. Najczęściej spotyka się czarne podpalane dobermany, ale zdarzają się również czekoladowe.

Dobermany mają bardzo delikatną skórę. Są gładkowłose, nie mają podszerstka. Często marzną. Legowisko dla dobermana powinno mieć kształt tzw. kojca, aby pies mógł się wtulić w jego boki i wypocząć. Zaletą będą też dodatkowe poduszki. Warto także pomyśleć o ciepłym kocyku do legowiska. Włos dobermana może wbijać się w posłanie, więc najlepiej zainwestować w legowisko z materiału tapicerskiego. Trzeba też zwrócić uwagę na to, czy legowisko ma zdejmowany pokrowiec do prania. Doberman to jednak duży pies i legowisko, które nie jest rozbieralne trudno będzie zmieścić w domowej pralce.

Legowisko dla dobermana

Wiele osób uważa dobermana za psa ostrego, upartego, a nawet agresywnego. Czy to prawda? Okazuje się, że nie do końca – choć te psy istotnie cechują się silnym charakterem, skrywają w sobie rodzinną i wrażliwą naturę. Doberman doskonale nadaje się zarówno na psa obronnego, jak i przyjaciela domu. Przywiązuje się do ludzi, lubi dzieci, a odpowiednio wcześnie przyzwyczajony zaakceptuje inne zwierzęta domowe.

Ten atletyczny pies wymaga jednak doświadczonego właściciela, który codziennie zapewni mu dawkę aktywności fizycznej. Dobermany kochają spacery, bieganie, a także nadają się do agility. Po powrocie do domu, doberman chętnie wypoczywa w legowisku.

Jakie legowisko dla dobermana wybrać?

Legowisko dla dobermana musi przede wszystkim odpowiadać jego rozmiarom. To duży pies, który najlepiej będzie czuł się w posłaniu w rozmiarze L, a nawet XL. Stosownie do swojego wzrostu, dobermany cechują się wysoką wagą, a zatem powinny spać na legowiskach odpowiednio wypełnionych. Aby na posłaniu nie pozostawały nieestetyczne wgniecenia, warto wybrać to wypełnione kulką silikonową – trwałą, miękką, dopasowującą się do sylwetki psa.

Poza tym, należy pamiętać, że dobermany mają bardzo delikatną sierść bez podszerstka. Ten pozorny twardziel często marznie w okresie jesienno-zimowym, więc po powrocie do domu z chęcią wtuli się w swoje ciepłe legowisko. Przyjemny tapicerski materiał, którym pokrywamy nasze posłania na pewno spodoba się każdemu dobermanowi i skutecznie go ogrzeje.

Sierść psa rasy doberman jest krótka i sztywna, dlatego z łatwością wbija się w materiały. I tu ponownie sprawdzi się materiał tapicerski, który jest łatwy w odkurzaniu i czyszczeniu. Nasze posłania posiadają pokrowce z wszytymi zamkami, co pozwala łatwo zdjąć je i wyprać w pralce. Dzięki temu na długo zachowają estetyczny wygląd!

Legowisko dla psa o delikatnej skórze

Skóra dobermana jest wrażliwa na warunki atmosferyczne, a także narażona na alergie kontaktowe. Aby im zapobiec, wybierz posłanie wypełnione materiałem antyalergicznym – najlepiej silikonowym. Nasze legowiska dla psów wypełniamy kulką silikonową, która jest w pełni hipoalergiczna i bezpieczna dla wrażliwców.

Posłanie dla psa, które zniesie wiele

Nie jest tajemnicą, że dobermany mają gorący temperament. Zwłaszcza, gdy przygarniesz do domu szczeniaka, musisz zapewnić mu możliwości rozładowania nadmiaru energii. Przydatne okażą się wszelkie gryzaki i zabawki, które mogą posłużyć do wbijania ząbków. Jeśli jednak psu przyjdzie na myśl, aby przetestować je na swoim legowisku, nie martw się – nasze posłania zniosą naprawdę wiele! Tapicerski, gruby materiał dzielnie oprze się szczenięcym ząbkom.

Eleganckie legowisko dla dobermana

Dobermany występują w umaszczeniu podpalanym lub czekoladowym. Najlepiej będą prezentowały się na posłaniu czarnym lub brązowym – choć oczywiście nie są to jedyne warianty. W Beds4Dogs znajdziesz wiele opcji kolorystycznych modnych posłań, które twój pies pokocha za wygodę i przytulność. Sprawdź sam!