Szybka realizacja zamówień. Darmowa dostawa powyżej 150 zł, przy płatności z góry

Legowisko dla chihuahua

Sortowanie
 • Legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar S
  Legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar S
 • Legowisko dla psa – seria PLATINUM PLUS, rozmiar S
  Legowisko dla psa – seria PLATINUM PLUS, rozmiar S
 • Białe legowisko dla psa z imieniem
  Legowisko dla psa – seria PLATINUM WHITE, rozmiar S
 • Czarne legowisko dla psa z imieniem
  Legowisko dla psa – seria PLATINUM BLACK, rozmiar S
 • Legowisko dla psa serii Platinum Oreo
  Legowisko dla psa – seria PLATINUM OREO, rozmiar S

Chihuahua to jedne z najmniejszych psów, uznane za najmniejszą rasę świata. Dorosły potrafi ważyć zaledwie od 1,5 do 3 kilogramów i mierzyć tylko 25 centymetrów wzrostu.

Zajmuje niewiele miejsca. Jest mały ciałem, ale ogromny charakterem. Hodowane jako psy ozdobne i do towarzystwa. Nazwa rasy pochodzi od największego stanu Republiki Meksyku – Chihuahua.

Przedstawiciele tej rasy to psy bardzo czujne, ruchliwe i odważne. Często noszone na rękach lub w torebkach opiekunów, ale mimo to potrzebują dziennie sporej dawki ruchu dobranej do swoich możliwości. Muszą spacerować czy spotykać się z innymi psami. I chociaż są niewielkich gabarytów, to nie straszne im duże psy. Jednak i tak najlepiej czują się podczas zabawy z innymi chihuahua.

Chihuahua są krótkowłose i długowłose. Zarówno jedna jak i druga odmiana wymaga codziennej pielęgnacji sierści. Psa trzeba czesać i szczotkować.

Jak zatem wybrać legowisko dla psa rasy chihuahua, by dostosować je do jego potrzeb? Na pewno należy zainwestować w jedno z najmniejszych rozmiarów, jakie oferują producenci. Pies w legowisku musi czuć się bezpiecznie, więc mały pies nie może spać w ogromnym posłaniu. Warto też zwrócić uwagę na dodatki. Niewielkie poduszki w legowisku z pewnością ucieszą pieska, dla którego wypoczynek będzie jeszcze bardziej przytulny. Istotne jest również wypełnienie. Kulka silikonowa sprawdzi się idealnie, a dodatkowo jej właściwości antyalergiczne wpłyną na dobre samopoczucie pieska.

Legowiska tego typu z pewnością ucieszą też szpica miniaturowego, maltańczyka czy mopsa.