Szybka realizacja zamówień . Darmowa dostawa powyżej 150 zł .

Legowisko dla mopsa

Sortowanie
  Nazwa produktu Zdjęcie produktu Cena produktu Opcja
 • łóżeczko dla psa
  Legowisko dla psa – seria PLATINUM WHITE, rozmiar M
 • czarne legowisko
  Legowisko dla psa – seria PLATINUM BLACK, rozmiar M
 • Legowisko dla psa serii Platinum Oreo
  Legowisko dla psa – seria PLATINUM OREO, rozmiar M
 • beżowe legowisko dla psa
  Beżowe legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar M
 • brązowe legowisko dla psa
  Brązowe legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar M
 • ciemnoszare legowisko dla psa
  Ciemnoszare legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar M
 • posłanie dla psa
  Jasnoszare legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar M
 • legowisko dla psa
  Szare/ciemnoszare legowisko dla psa – seria PLATINUM PLUS, rozmiar M
 • legowisko dla pieska
  Beżowe/brązowe legowisko dla psa – seria PLATINUM PLUS, rozmiar M
 • różowe legowisko dla psa
  Różowe legowisko dla psa – seria PLATINUM Pink, rozmiar M

Mopsy podobnie jak buldogi francuskie są w ostatnim czasie na fali popularności. Są małe, towarzyskie, przyjazne i idealnie funkcjonują w rodzinie.

Rasa stała się tak popularna, że widać ją również w naszym codziennym otoczeniu – produkowane są ubrania z nadrukiem wizerunku mopsa, legginsy, torby czy nawet buty. Prawdziwa mopsomania.

Dlaczego akurat mops? To pies niewielkich rozmiarów, waga dorosłego mopsa sięga zaledwie 8 kg. Pies tej rasy jest bardzo kontaktowy, idealny do towarzystwa. Świetnie odnajduje się w rodzinie – szybko potrafi przystosować się do panujących w niej warunków. Kocha nie tylko swojego opiekuna, ale i pozostałych członków rodziny. Jest też posłuszny i szybko przyswaja naukę komend.

Jednak ze względu na swoją budowę – krótki pysk i spłaszczoną kufę zdecydowanie nie jest psem do aktywności fizycznych. Długie i intensywne spacery mogą go męczyć. Trzeba więc zadbać o taką aktywność dla mopsa, która da mu radość, podtrzyma kondycję, a jednocześnie nie zaszkodzi zdrowiu psa.

A na co zwrócić uwagę przy wyborze legowiska dla mopsa? Warto zainteresować się wypełnieniem legowiska. Z racji tego, że mopsy narażone są na różne choroby wynikające z budowy psa, to powinno się zainwestować w posłanie z wypełnieniem antyalergicznym, czyli najlepiej z kulką silikonową. Legowisko z wypełnieniem antyalergicznym zapewni mopsowi bezpieczny i komfortowy sen.

Tego typu legowiska będą też idealne dla buldogów francuskich, jack russell terrierów czy maltańczyków.

Legowisko dla mopsa o królewskiej jakości

Czy wiesz, że mops to rasa wywodząca się z cesarskiego chińskiego dworu? We wschodniej kulturze psy te traktowane są jako symbol szczęścia i dostatku; w Chinach do dziś powszechny jest zwyczaj, zgodnie z którym mopsa można nabyć tylko na drodze cennego podarunku za wyjątkowe zasługi.

Te urocze pieski zdobyły niejedno serce nie tylko w Azji, ale i na innych kontynentach. Mopsy kochane są za swoje pogodne usposobienie i towarzyskość. Świetnie odnajdą się w domach, w których mieszkają dzieci lub inne zwierzęta. Ich nietypowy wygląd jest z pewnością atutem, który sprawia, że wobec mopsa nikt nie przejdzie obojętnie.

Trzeba pamiętać, że mopsy nie należą do aktywnych ras. Owszem – lubią spacery, jednak zdecydowanie nie służy im wzmożony wysiłek – ich krępa budowa i krótki pysk sprawiają, że męczą się bardzo szybko. Po każdej aktywności dla zdrowia mopsa bardzo ważny jest jakościowy wypoczynek, dostosowany do jego specyficznych potrzeb.

Jakie posłanie dla mopsa wybrać?

To, co u mopsa jest najbardziej charakterystyczne to zdecydowanie krótka kufa. Osobnicza cecha sprawia, że psy tej rasy często mają problemy z oddychaniem, a w trakcie snu chrapią i „chrumkają”. Idealne posłanie dla mopsa powinno więc umożliwiać mu wygodne podparcie główki, co zminimalizuje trudności w oddychaniu. Nasze legowiska wyróżniają się podwyższonymi bokami, o które pies może oprzeć się w trakcie snu, dzięki czemu oddycha mu się znacznie łatwiej.

Niestety, krótka kufa mopsa to również powód większej podatności na alergie wziewne. Właśnie z tego powodu legowisko dla psa tej rasy powinno być wypełnione dobrym materiałem antyalergicznym, w którym nie rozwiną się szkodliwe drobnoustroje. W Beds4Dogs znajdziesz posłania wypełnione hipoalergiczną kulką silikonową, która bez wątpienia jest bezpieczna dla wrażliwych dróg oddechowych mopsa, a przy tym trwała i naprawdę wygodna.

Rozmiar legowiska dla psa rasy mops

Czy mops potrzebuje dużego legowiska? Niekoniecznie: to w rozmiarze M powinno w zupełności mu wystarczyć. Pamiętaj jednak, że przed złożeniem zamówienia warto porównać wymiary psa z posłaniem, które zamierzasz kupić.

Najlepszy materiał w wybranym kolorze

Najpopularniejszym umaszczeniem uroczego mopsa jest biszkoptowe, jednak można spotkać również pieski o ciemnobrązowej sierści. Niezależnie od tego, jakiego koloru jest twój mops, w naszym sklepie znajdziesz legowisko dopasowane do jego umaszczenia. Oczywiście, to tylko jeden z wariantów – biszkoptowy mopsik będzie na pewno wyglądał uroczo na tle czarnego posłania i odwrotnie.

Sierść mopsa jest krótka i ostra, dlatego może wbijać się w różnego rodzaju materiały. Na szczęście nasze legowiska cechują się pokrowcami z tkanin tapicerskich, które w dowolnym momencie można zdjąć, by swobodnie odkurzyć je i wyprać w pralce. Dzięki temu legowisko dla mopsa zawsze będzie prezentowało się naprawdę świetnie. Możliwość zdejmowania i prania pokrowca legowiska jest również ważna ze względu na uczuleniowe tendencje mopsa.