Szybka realizacja zamówień. Darmowa dostawa powyżej 150 zł, przy płatności z góry

Legowisko dla berneńskiego psa pasterskiego

Brak produktów

Berneńskie psy pasterskie zaliczane są do sekcji szwajcarskich psów pasterskich. Duże, piękne i mocno przywiązane do człowieka. Tak można opisać je w skrócie.

Młode berneńczyki jak każdego szczeniaka rozpiera energia. Starsze z czasem stają się coraz bardziej stateczne. To psy idealne dla rodzin z dziećmi, bo są towarzyskie, łagodne, wesołe i zrównoważone. Bardzo potrzebują kontaktu z człowiekiem, więc wbrew temu jak wyglądają nie nadają się na psy, które mogłyby żyć na zewnątrz domu i stróżować.

Berneńczyki to bardzo inteligentne psy, które szybko się nudzą. Dlatego potrzebują ciągłego zajęcia i zainteresowania. Lubią nowe ćwiczenia oraz sporą ilość ruchu. Niestety jak wszystkie duże psy żyją dość krótko, bo maksymalnie od około 8 do 10 lat. Nieliczne przypadki dożywają kilkunastu lat życia.

Berneński pies pasterski po aktywnym dniu potrzebuje relaksu i odpoczynku. Jak każdy pies powinien mieć zapewniony odpowiedni kąt do wypoczynku. Wygodne legowisko to podstawa. Warto kupić takie, w którym berneńczyk swobodnie rozłoży się i będzie mu wygodnie. Trzeba też pomyśleć o legowisku, które jest rozbieralne i można je prać. To istotne, gdyż tak dużego posłania w całości nie zmieścimy w domowej pralce.

Ważne też, by materiał z którego wykonane będzie posłanie nie zbierał włosa. Berneńczyki mają długą, lśniącą i dość bujną sierść, dlatego włosów po takim piesku w okresie linienia może być sporo. Stąd też najlepiej zainwestować w legowisko z tkaniny tapicerskiej, by sierść móc usunąć bez większego trudu.