Szybka realizacja zamówień . Darmowa dostawa powyżej 150 zł .

Legowisko dla berneńskiego psa pasterskiego

Sortowanie
  Nazwa produktu Zdjęcie produktu Cena produktu Opcja
 • czarne legowisko
  Legowisko dla psa – seria PLATINUM BLACK, rozmiar XL
 • beżowe legowisko dla psa
  Beżowe legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar XL
 • brązowe legowisko dla psa
  Brązowe legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar XL
 • ciemnoszare legowisko dla psa
  Ciemnoszare legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar XL
 • posłanie dla psa
  Jasnoszare legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar XL
 • legowisko dla psa
  Szare/ciemnoszare legowisko dla psa – seria PLATINUM PLUS, rozmiar XL
 • legowisko dla pieska
  Beżowe/brązowe legowisko dla psa – seria PLATINUM PLUS, rozmiar XL
 • różowe legowisko dla psa
  Legowisko dla psa różowe – seria PLATINUM Pink , rozmiar XL
 • brązowe legowisko dla psa
  Brązowe legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar XXL
 • ciemnoszare legowisko dla psa
  Ciemnoszare legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar XXL
 • posłanie dla psa
  Jasnoszare legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar XXL

Berneńskie psy pasterskie zaliczane są do sekcji szwajcarskich psów pasterskich. Duże, piękne i mocno przywiązane do człowieka. Tak można opisać je w skrócie.

Młode berneńczyki jak każdego szczeniaka rozpiera energia. Starsze z czasem stają się coraz bardziej stateczne. To psy idealne dla rodzin z dziećmi, bo są towarzyskie, łagodne, wesołe i zrównoważone. Bardzo potrzebują kontaktu z człowiekiem, więc wbrew temu jak wyglądają nie nadają się na psy, które mogłyby żyć na zewnątrz domu i stróżować.

Berneńczyki to bardzo inteligentne psy, które szybko się nudzą. Dlatego potrzebują ciągłego zajęcia i zainteresowania. Lubią nowe ćwiczenia oraz sporą ilość ruchu. Niestety jak wszystkie duże psy żyją dość krótko, bo maksymalnie od około 8 do 10 lat. Nieliczne przypadki dożywają kilkunastu lat życia.

Berneński pies pasterski po aktywnym dniu potrzebuje relaksu i odpoczynku. Jak każdy pies powinien mieć zapewniony odpowiedni kąt do wypoczynku. Wygodne legowisko to podstawa. Warto kupić takie, w którym berneńczyk swobodnie rozłoży się i będzie mu wygodnie. Trzeba też pomyśleć o legowisku, które jest rozbieralne i można je prać. To istotne, gdyż tak dużego posłania w całości nie zmieścimy w domowej pralce.

Ważne też, by materiał z którego wykonane będzie posłanie nie zbierał włosa. Berneńczyki mają długą, lśniącą i dość bujną sierść, dlatego włosów po takim piesku w okresie linienia może być sporo. Stąd też najlepiej zainwestować w legowisko z tkaniny tapicerskiej, by sierść móc usunąć bez większego trudu.

Legowisko dla berneńczyka

Berneński pies pasterski to charakterystyczna i popularna rasa zaliczana do pasterskich. Są duże, mają czarno-biało-brązową, grubą sierść. Wbrew swoim gabarytom, berneńczyki to psy bardzo łagodne i wrażliwe, potrzebujące sporo kontaktu z człowiekiem. Nie nadają się do stróżowania i mieszkania poza domem.

Pieszczoch-berneńczyk nie jest jednak psem, który powinien spędzać samotnie długie godziny. Te inteligentne zwierzaki bardzo szybko się nudzą, dlatego wymagają nieustannego zainteresowania. Pozostawiając berneńczyka samego w domu na długi czas ryzykujesz, że zwierzak w poszukiwaniu rozrywki sprezentuje ci niemały bałagan.

Berneńczyk to idealny pies rodzinny – lubi dzieci i zwierzęta domowe, a wraz z wiekiem staje się coraz bardziej stateczny. Każdego dnia należy poświęcać mu sporo uwagi – pies ten potrzebuje regularnej aktywności fizycznej w postaci spacerów, biegów i nauki nowych komend. Po powrocie, zmęczony berneńczyk z chęcią odpocznie w legowisku dla psa.

Idealne legowisko dla psa, czyli jakie?

Jakie legowisko dla berneńczyka? Przede wszystkim – duże! Te urocze olbrzymy powinny spać na posłaniach w rozmiarze XXL. Legowisko dla dużego i ciężkiego psa musi być również solidnie wypełnione – w przeciwnym razie będzie wgniatać się pod ciężarem zwierzaka. Posłanie wypełnione miękką kulką silikonową doskonale odizoluje berneńczyka od twardego podłoża, a także zapewni mu duży komfort wypoczynku.

Berneńczyk ceni sobie poczucie bezpieczeństwa, dlatego najlepiej wybrać dla niego posłanie przypominające kojec z podwyższonymi bokami. W takim legowisku pies poczuje się pewnie, a każda drzemka będzie prawdziwą przyjemnością. Do naszych legowisk dodajemy poduszeczki, które dodatkowo posłużą psu za komfortowe podparcie w trakcie snu.

Zawsze czyste legowisko berneńczyka

Lśniąca i długa sierść berneńczyka w okresie linienia może zalegać na materiałach, w tym również na legowisku. Warto wybrać posłanie, które posiada zdejmowany pokrowiec nadający się do prania w pralce. Takie właśnie są poszycia legowisk Beds4Dogs – solidne, ładne i łatwe w czyszczeniu. Wystarczy zdjąć pokrowiec, odkurzyć go, a w razie potrzeby wyprać w pralce.

Pokrowce naszych legowisk szyjemy z tapicerskich tkanin, które są odporne na częste czyszczenie – prezentują się świetnie nawet po wielokrotnym praniu. Posłanie dla berneńczyka zachowa swoje właściwości i świetny wygląd na długi czas nawet wówczas, gdy będziesz czyścić je bardzo często.

Luksusowe legowisko dla psa

Legowisko dla dużego psa rzuca się w oczy, dlatego dokładamy starań, by nasze posłania prezentowały się modnie i estetycznie. W Beds4Dogs znajdziesz legowiska w stonowanych, uniwersalnych kolorach, wykonane z najlepszej jakości materiałów.

Trójbarwny berneńczyk świetnie będzie prezentował się na legowisku czarnym, brązowym, a nawet białym. Wybierz to, które najlepiej wpasuje się w twoje wnętrze. Urocze poduszeczki i naszywka w postaci imienia twojego pupila sprawią, że od personalizowanego legowiska nie sposób będzie oderwać wzrok. Twój berneńczyk pokocha je za wygodę, której nie zapewni mu żadne inne posłanie!