Szybka realizacja zamówień. Darmowa dostawa powyżej 150 zł, przy płatności z góry

Legowisko dla buldoga angielskiego

Brak produktów

Mocno zbudowane psy o krótkiej sierści, szerokiej głowie i skróconej kufie – to buldogi angielskie. Są bardzo pogodnymi psami ze średnim temperamentem, które bez problemu odnajdą się w każdej rodzinie. Rasa buldoga angielskiego wyodrębniła się ponad 1000 lat temu. W Polsce zyskały na popularności głównie w latach dziewięćdziesiątych. Wówczas w amerykańskim serialu kryminalnym „Gliniarz i prokurator” zagrał buldog angielski Max, który rozsławił tę rasę w naszym kraju.

Buldogi angielskie często trafiają do domów z dziećmi, bo są wyjątkowo cierpliwe i łagodne. Lubią bawić się i bardzo przywiązują się do człowieka. To ruchliwe psy, ale pomimo skłonności do ruchu, raczej nie nadają się do uprawnia sportów. To ze względu na budowę kufy i problemy z oddychaniem.

Właśnie z uwagi na budowę kufy trzeba też wybrać odpowiednie legowisko dla buldoga angielskiego. Warto zwrócić uwagę na antyalergiczne wypełnienie. Najlepiej z kulki silikonowej. Trzeba też pamiętać, że krótka i ostra sierść buldoga angielskiego może wbijać się w legowisko. W takim przypadku najlepiej sprawdzi się tkanina tapicerska.