Szybka realizacja zamówień . Darmowa dostawa powyżej 150 zł .

Legowisko dla doga niemieckiego

Filtry
Waga psa
Rozmiar
Sortowanie
  Nazwa produktu Zdjęcie produktu Cena produktu Opcja
 • brązowe legowisko dla psa
  Brązowe legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar XXL
 • ciemnoszare legowisko dla psa
  Ciemnoszare legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar XXL
 • posłanie dla psa
  Jasnoszare legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar XXL

Są olbrzymie i piękne. Mają różne umaszczenie – od czarnego przez pręgowane, płowe i niebieskie do arlekina. Są wysokie – mogą osiągnąć do 86 cm wysokości w kłębie i ważą adekwatnie do wzrostu – ich waga może sięgać aż 90 kg.

Mowa oczywiście o dogu niemieckim. Rasa została wyhodowana do polowania na duże ssaki, a obecnie jest wykorzystywana głównie do stróżowania i do towarzystwa.

I chociaż gabaryt doga niemieckiego niektórych może przerażać, to jest to bardzo łagodny i przyjazny pies. Potrafi być oddany i wierny. Bywa pewny siebie. W domu po aktywnym spacerze spokojnie wypoczywa. Ze względu na wielkość psa trzeba szczególnie zadbać o miejsce do jego wypoczynku.

Jak to zrobić? Wydzielić miejsce dla psa i przygotować odpowiednie legowisko. To musi być olbrzymich rozmiarów, podobnie jak pies. Nie we wszystkich produkowanych legowiskach o rozmiarach XXL zmieści się dog niemiecki, więc przed zakupem warto dokładnie sprawdzić wymiary takiego posłania. Jeśli te oferowane w sprzedaży nie będą pasowały, to warto zapytać o możliwość wykonania legowiska na miarę. Pies jest duży i ciężki, więc legowisko musi mieć odpowiednią ilość wypełnienia. Łóżeczko powinno mieć również wszyte zamki, aby można było je rozebrać i wyprać. Tak olbrzymie posłanie bez zdejmowanego pokrowca z pewnością nie zmieści się do żadnej domowej pralki. Sierść doga niemieckiego jest krótka i ostra. Trzeba też tak dobrać materiał legowiska, by z łatwością móc ją usunąć.

Legowiska w tak dużych rozmiarach sprawdzą się też u innych olbrzymich ras, np.: bernardyna, mastifa tybetańskiego, landseera, nowofunlanda, berneńskiego psa pasterskiego czy polskiego owczarka podhalańskiego.

Dog niemiecki – wielki przyjaciel człowieka

Choć jego gabaryty mogą przerażać, w rzeczywistości to tylko pozory. Dog niemiecki – bo o nim mowa – to znakomity towarzysz człowieka, wyróżniający się pogodną naturą, cierpliwością i łagodnością. Rasa ta wyhodowana została z myślą o polowaniach na duże ssaki; dziś zdecydowanie bardziej kojarzona jest z pełnym ciepła rodzinnym domem, w których mieszkają dzieci i inne zwierzęta. Nie oznacza to jednak, że dog niemiecki nie sprawdzi się jako obrońca twojej rodziny – jego szczekanie jest naprawdę donośne, dlatego z powodzeniem może pełnić rolę psa stróżującego.

Dog niemiecki to wierny przyjaciel człowieka, który chętnie spędza z nim czas aktywnie – psy tej rasy uwielbiają biegać, chętnie uczą się komend i towarzyszą właścicielom w wycieczkach. Po aktywnie spędzonym dniu, dog niemiecki lubi oczywiście dobrze wypocząć.

Jakie legowisko dla doga niemieckiego?

Decydując się na powiększenie rodziny właśnie o doga niemieckiego musisz liczyć się z wieloma obowiązkami. Ten duży pies może osiągnąć wagę do 90 kg i mieć ponad 80 cm wysokości w kłębie, dlatego musi mieć zapewnione odpowiednie warunki do zabawy i wypoczynku. Należy więc pomyśleć o odpowiednim legowisku dla psa takich rozmiarów – w wersji XL, a najlepiej XXL. Przed zamówieniem legowiska warto jednak dokładnie porównać jego wymiar z indywidualnymi cechami twojego psa – w niektórych przypadkach lepszym rozwiązaniem okazuje się bowiem posłanie dla psa szyte na miarę.

Z racji tego, że dog niemiecki waży więcej niż niejeden człowiek, jego posłanie musi spełnić naprawdę wiele wymagań. Poza tym, że musi być dopasowane do wymiarów psa, powinno być bardzo solidnie wypełnione – w przeciwnym wypadku, ciężki dog szybko wygniecie w nim dziury. W naszych legowiskach dla psów nie brakuje dobrej ilości wypełnienia, które stanowi elastyczna kulka silikonowa, wysoce odporna na wgniecenia. W największych modelach naszych legowisk umieszczamy jej tak dużo, aby każdy dog mógł wypoczywać po królewsku.

Łatwe w czyszczeniu legowisko dla doga niemieckiego

Sierść doga niemieckiego jest krótka i ostra, dlatego z łatwością wbija się w materiały. Z tego powodu legowisko dla psa tej rasy powinno posiadać zdejmowany, łatwy w czyszczeniu pokrowiec. Posłanie z Beds4Dogs bardzo łatwo utrzymasz w czystości – wystarczy, że zdejmiesz z niego pokrowiec, odkurzysz go, a następnie wypierzesz w pralce. Legowisko dla doga niemieckiego będzie prezentowało się świetnie przez długi czas.

Modne legowisko dla psa – doga niemieckiego

Dogi niemieckie mają różne umaszczenie – od czarnego przez pręgowane, płowe i niebieskie do arlekina. Dobierając legowisko dla psa tej rasy warto dopasować je do odcieni jego sierści – wtedy będzie ona mniej widoczna na materiale. W Beds4Dogs znajdziesz szeroki wybór posłań dla psów dużych rozmiarów, w różnych wariantach kolorystycznych. Jesteśmy pewni, że bez problemu znajdziesz legowisko, które będzie wygodnym miejscem wypoczynku twojego doga, a zarazem modnym elementem wystroju przestrzeni.