Szybka realizacja zamówień. Darmowa dostawa powyżej 150 zł, przy płatności z góry

Legowisko dla doga niemieckiego

Brak produktów

Są olbrzymie i piękne. Mają różne umaszczenie – od czarnego przez pręgowane, płowe i niebieskie do arlekina. Są wysokie – mogą osiągnąć do 86 cm wysokości w kłębie i ważą adekwatnie do wzrostu – ich waga może sięgać aż 90 kg.

Mowa oczywiście o dogu niemieckim. Rasa została wyhodowana do polowania na duże ssaki, a obecnie jest wykorzystywana głównie do stróżowania i do towarzystwa.

I chociaż gabaryt doga niemieckiego niektórych może przerażać, to jest to bardzo łagodny i przyjazny pies. Potrafi być oddany i wierny. Bywa pewny siebie. W domu po aktywnym spacerze spokojnie wypoczywa. Ze względu na wielkość psa trzeba szczególnie zadbać o miejsce do jego wypoczynku.

Jak to zrobić? Wydzielić miejsce dla psa i przygotować odpowiednie legowisko. To musi być olbrzymich rozmiarów, podobnie jak pies. Nie we wszystkich produkowanych legowiskach o rozmiarach XXL zmieści się dog niemiecki, więc przed zakupem warto dokładnie sprawdzić wymiary takiego posłania. Jeśli te oferowane w sprzedaży nie będą pasowały, to warto zapytać o możliwość wykonania legowiska na miarę. Pies jest duży i ciężki, więc legowisko musi mieć odpowiednią ilość wypełnienia. Łóżeczko powinno mieć również wszyte zamki, aby można było je rozebrać i wyprać. Tak olbrzymie posłanie bez zdejmowanego pokrowca z pewnością nie zmieści się do żadnej domowej pralki. Sierść doga niemieckiego jest krótka i ostra. Trzeba też tak dobrać materiał legowiska, by z łatwością móc ją usunąć.

Legowiska w tak dużych rozmiarach sprawdzą się też u innych olbrzymich ras, np.: bernardyna, mastifa tybetańskiego, landseera, nowofunlanda, berneńskiego psa pasterskiego czy polskiego owczarka podhalańskiego.