Szybka realizacja zamówień. Darmowa dostawa powyżej 150 zł, przy płatności z góry

Legowisko dla maltipoo

Brak produktów

Maltipoo to pieski, które robią furorę w mediach, zawojowały internet i są częstym tematem w portalach społecznościowych. Urocze i przesłodkie niczym pluszowe maskotki. Rasa najbardziej popularna jest w Stanach Zjednoczonych. W Polsce istnieje kilka hodowli.

Maltipoo to pieski pochodzące z kojarzenia dwóch ras – maltańczyka (matka) i pudla toy (ojciec). To piękne i wyjątkowo inteligentne psy. Nie są zbyt duże. Docelowo mogą ważyć do 5 kg. Idealne jako psy rodzinne i do towarzystwa. Lubią ruch i zabawę dostosowaną do ich potrzeb i możliwości. Bardzo ważny jest dla ich właściwego rozwoju psychicznego bliski kontakt z człowiekiem.

Pieski mogą mieć różne umaszczenie – od czarnego, srebrnego, biszkoptowego po biało – czarny. Ich włos może być prosty lub kręcony. Bez względu na okrywę włosową maltipoo wymagają dużej pielęgnacji. Nawet codziennie trzeba je szczotkować i regularnie odwiedzać salon groomerski.

Maltipoo chociaż są tak bardzo towarzyskie, to potrzebują swojego miejsca do wypoczynku. Podczas relaksu lubią mieć czas tylko dla siebie. Idealne legowisko dla maltipoo powinno być dobrane pod wielkość pieska. Legowisko obowiązkowo musi być miękkie i przytulne. Dla maltipoo sprawdzi się legowisko w formie kojca z tapicerską tkaniną i kulką silikonową w roli wypełniacza.