Szybka realizacja zamówień. Darmowa dostawa powyżej 150 zł, przy płatności z góry

Legowisko dla shar pei’a

Brak produktów

Zmarszczki na głowie i zmarszczki na grzbiecie to cecha charakterystyczna dla psów rasy shar pei. To właśnie nadmiar fałdów skórnych dodaje im uroku i czyni je wyjątkowymi psami.

Shar pei to pies, który jest spokojny, pewny siebie i towarzyski. W rodzinie wybiera sobie jedną osobę, której się w pełni podporządkowuje. W kontaktach z innymi psami bywa uparty i dominujący.

Rasa shar pei występuje w różnych kolorach. Można spotkać psy w kolorze czarnym, szarym, kremowym czy czerwono – brązowym. Ich futro jest jednobarwne. Co ciekawe – młode shar pei’e mają pomarszczoną skórę na całym ciele. Natomiast dorosłe psy posiadają fałdy tylko na głowie i grzbiecie. Właśnie ze względu na skórę rasa shar pei wymaga specjalnej pielęgnacji. Do najczęstszych problemów tych psów można zaliczyć atopowe zapalenie skóry. Stąd ważny jest wybór właściwego legowiska dla shar pei’a. Szukając posłania warto zwrócić uwagę na jego wypełnienie. Tylko antyalergiczne kulka silikonowa zapewni psu odpowiednie warunki do wypoczynku. Sierść shar pei’a jest krótka i sztywna, więc może wbijać się w legowisko. Tu najlepiej sprawdzi się legowisko z tkaniny tapicerskiej. Ważne też, by posłanie nie odkształcało się, było miękkie i wygodne.