Szybka realizacja zamówień, darmowa dostawa powyżej 150 zł, przy płatności z góry .

Legowisko dla szpica miniaturowego

Sortowanie
 • Legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar S
  Legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar S
 • Ekskluzywne legowisko dla psa z napisem
  Beżowe legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar S
 • Brązowe legowisko dla psa serii Platinum
  Brązowe legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar S
 • Legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar S
  Ciemnoszare legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar S
 • Jasno szare legowisko dla psa
  Jasnoszare legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar S
 • Legowisko dla psa – seria PLATINUM PLUS, rozmiar S
  Legowisko dla psa – seria PLATINUM PLUS, rozmiar S
 • Białe legowisko dla psa z imieniem
  Legowisko dla psa – seria PLATINUM WHITE, rozmiar S
 • Czarne legowisko dla psa z imieniem
  Legowisko dla psa – seria PLATINUM BLACK, rozmiar S
 • Legowisko dla psa serii Platinum Oreo
  Legowisko dla psa – seria PLATINUM OREO, rozmiar S
 • Legowisko dla psa – seria PLATINUM PLUS, rozmiar S
  Szare/ciemnoszare legowisko dla psa – seria PLATINUM PLUS, rozmiar S
 • Legowisko dla psa z imieniem
  Beżowe/brązowe legowisko dla psa – seria PLATINUM PLUS, rozmiar S
 • Jasno szare legowisko dla psa
  Legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar M

Szpic miniaturowy czyli pomeranian to niewielki piesek do towarzystwa. Popularnie nazywany też pieskiem boo – od pieska tej rasy, który stał się gwiazdą internetu, telewizji i ambasadorem linii lotniczych. Śmiało można stwierdzić, że słynny pies boo wypromował w Polsce tę rasę.

Szpice są urodzonymi domatorami. Najlepiej czują się w domu, wśród domowników. Wyhodowane do towarzystwa nie opuszczają wybranego przez siebie człowieka na krok. Mają tendencje do przywiązywania się do jednej osoby, dlatego też tak trudno innym członkom rodziny zapanować nad psem. Szpic specjalnie nie przepada za aktywnością. Oczywiście wychodzi na spacery, można z nim ćwiczyć agility, ale ponad wszystko kocha spanie w czterech kątach.

Szpic wymaga trochę pielęgnacji – przede wszystkim regularnego czesania i trymowania. W okresie linienia gubi sporo martwego włosa. I to ważne przy wyborze legowiska dla psa. Trzeba zwrócić uwagę na materiał, z którego będzie wykonane legowisko dla szpica, aby zalegającą w nim sierść łatwo usunąć. Jeśli opiekun zdecyduje się na legowisko z materiału tapicerskiego, to nie będzie miał zbyt wiele pracy z czyszczeniem. Wystarczy je tylko odkurzyć, by usunąć sierść. Legowisko dla psa powinno być też miękkie i przytulne. Biorąc pod uwagę, że szpic miniaturowy jest domatorem, to trzeba założyć, że większość czasu spędzi w legowisku.

Takie legowisko sprawdzi się też u maltańczyka, mopsa czy jamnika.

Legowisko dla szpica – urodzonego domatora

Mały, urokliwy szpic miniaturowy (inaczej pomeranian) to popularny bardzo piesek do towarzystwa. Psy tej rasy kochają towarzystwo człowieka – zwłaszcza tego „jedynego”, do którego przywiązują się najbardziej. Mają pogodną, przyjazną naturę i bardzo lubią być noszone na rękach. Jednocześnie, szpic miniaturowy bardzo lubi szczekać. Potrafi narobić naprawdę sporo hałasu!

Dla kogo szpic miniaturowy okaże się odpowiednią rasą? Z pewnością jest to pies właściwy dla osób, które lubią spędzać czas w domu. To mało aktywny pies, lubujący się w drzemkach i lenistwie. Oczywiście, chętnie wychodzi na spacery – chętnie uczy się nawet niektórych sztuczek. Pomimo to, nade wszystko szpic ceni sobie błogi odpoczynek w swoim legowisku.

Decydując się na poszerzenie rodziny o miniaturowego szpica trzeba mieć na uwadze jego leniwy charakter – ten pies to typowy „kanapowiec”. Z tego względu, każdy szpic powinien posiadać własne legowisko, w którym będzie mógł robić to, co lubi najbardziej: wypoczywać do woli.

Jakie legowisko dla małego psa – szpica?

Szpice miniaturowe doskonale będą czuły się w niewielkich, lecz przytulnych legowiskach w rozmiarze S. Forma przypominająca kojec sprawi, że nieco płochliwy szpic będzie czuł się w posłaniu dla psa bezpiecznie i komfortowo. Nie bez znaczenia jest także wypełnienie legowiska – aby wybrednemu szpicowi było wygodnie, musi być maksymalnie miękkie.

Legowisko dla psa wypełnione elastyczną kulką silikonową z pewnością spełni potrzeby wygodnickiego pomeraniana. W naszych posłaniach nie oszczędzamy na wypełnieniu, dlatego doskonale izolują one psa od twardego podłoża. Na miękkim legowisku dla psa pomeranian będzie chciał spędzać każdą wolną chwilę.

Posłanie dla szpica przyjazne zdrowiu

Jak większości ras, pomeranianowi zagraża kilka schorzeń o charakterze genetycznym. Szpic miniaturowy to rasa szczególnie podatna na choroby rzepek kolanowych. Miękkie i wygodne posłanie dla psów o takich tendencjach jest nie tylko kwestią ich komfortu, ale i zdrowia. Pomeranian nie powinien spać na twardym podłożu, ponieważ może zaszkodzić to jego stawom – w trosce o psie zdrowie, wybierz dla swojego przyjaciela maksymalnie komfortowe posłanie.

Posłanie dla pomeraniana – łatwe czyszczenie

Znakiem rozpoznawczym szpica miniaturowego jest nastroszona, gęsta sierść – na pierwszy rzut oka rasa ta przypomina puszystą kulkę. Właśnie z powodu bujnej sierści pies wymaga okresowej pielęgnacji, polegającej na stosowaniu odpowiednich szamponów i regularnym czesaniu.

W okresie linienia kosmaty pomeranian gubi sporo sierści. Warto mieć to na uwadze podczas wyboru legowiska – gęsta sierść zwierzaka może wbijać się w jego materiał. Na szczęście, posłania w Beds4Dogs szyjemy z najlepszych materiałów tapicerskich, które są bardzo łatwe w zachowaniu czystości – pokrowiec wystarczy odkurzyć, a następnie wyprać w pralce.

Szeroki wybór legowisk dla szpica

W naszym sklepie znajdziesz wiele posłań dla psów takich, jak szpice miniaturowe – małych i wygodnickich. Idziemy o zakład, że nasze legowisko stanie się ulubionym miejscem dla twojego pupila!