Aby twój pies rozwijał się zdrowo, musisz zapewnić mu właściwe warunki do odpoczynku. Znaczenie ma nie tylko to, na czym śpi, ale również to, gdzie znajduje się jego przestrzeń do relaksu. Mamy dla ciebie kilka praktycznych wskazówek, które pomogą ci wybrać najlepsze miejsce na posłanie dla psa.

Przeświadczenie, że pies może zasnąć zawsze i wszędzie na szczęście odchodzi do lamusa. Zwierzęta zupełnie tak jak ludzie potrzebują spokojnego miejsca do odpoczynku, w którym będą mogły zregenerować siły. Jeśli masz kłopot z tym, gdzie ustawić legowisko dla psa spieszymy z pomocą!

Gdzie ustawić legowisko dla psa? 5 wskazówek

  1. Posłanie dla psa w cichym otoczeniuPsie legowisko powinno być jak najbardziej oddalone od źródeł hałasu. Nie ustawiaj go pod oknem czy w okolicach drzwi wejściowych – w takich okolicznościach twój pies na pewno nie będzie spał spokojnie. Nienajlepszym pomysłem jest ułożenie legowiska w pobliżu sprzętów AGD, takich jak pralka.
  2. Ciepłe, przytulne miejsceDokładnie tak jak ludzie, psy lubią spać w ciepłych miejscach. Część mieszkania narażona na przeciągi nie będzie więc najlepszym miejscem na posłanie dla psa.
  3. Legowisko dla psa blisko właścicielaPsy wprost kochają ludzkie towarzystwo. Nawet wtedy, gdy zwierzak wypoczywa chce czuć, że jesteś gdzieś niedaleko. Dobrym miejscem na posłanie dla psa będzie pomieszczenie, w którym ty i twoi bliscy często przebywacie – na przykład kuchnia lub salon.
  4. Miejsce na psie posłanie wybrane przez… zwierzakaWcale nierzadko zdarza się, że pies szczególnie upodoba sobie jakiś kącik w domu. Gdy zauważysz, że często przebywa w konkretnym miejscu, spróbuj ustawić tam posłanie. Być może sam wybrał sobie idealne miejsce na odpoczynek?
  5. Kącik ustronny i wygodnyNie ustawiaj posłania dla psa w miejscu przechodnim. Odpoczywającemu zwierzakowi będą przeszkadzały stale go mijające lub przeskakujące przez posłanie osoby. Legowisko powinno znajdować się w miejscu dobrze widocznym, a zarazem „mało uczęszczanym” przez domowników.
    Nazwa produktu Zdjęcie produktu Cena produktu Opcja
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar XS szary animal
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar XS różowy animal
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar XS brąz animal