Mały, poczciwy i wierny długowłosy piesek – taki bezsprzecznie jest shih tzu. W ostatnim czasie ta rasa psów zyskała piorunującą popularność. Jak przygotować się na przygarnięcie jednego z najpopularniejszych piesków do towarzystwa? I jakie legowisko dla psa rasy shih tzu wybrać?

Shih tzu to rasa o długiej historii, sięgającej średniowiecznych Chin. Legendy głoszą, że powstała z połączenia pekińczyka oraz psów podarowanych jednemu z Dalajlamów. Dziś spotkać można je w wielu domach, gdyż okazują się świetnymi towarzyszami codziennego życia.

Shih tzu – mały przyjaciel domu

Urocze, niewielkie pieski shih tzu można dziś spotkać w niejednym domu. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ rasa ta wyjątkowo dobrze odnajduje się w większości rodzin. Shih tzu ma umiarkowany temperament, jest bardzo cierpliwy i łatwo przystosowuje się do nowych warunków. Uwielbia towarzystwo ludzi, a obecność innych zwierząt nie jest dla niego problemem.

Ten słodki pies ma jednak cechy, o których przyszły właściciel musi bezwzględnie pamiętać. Czym może zaskoczyć się shih tzu?

Tego nie wiesz o shih tzu

Shih tzu to mały kanapowiec o płaskim pyszczku i pięknej sierści. Nie daj jednak zwieść się pozorom. Ten pies potrafi pokazać pazury – wielu właścicieli porównuje tę rasę do… kotów. Shih tzu są bowiem wielkimi indywidualistami. Jeśli coś przebiega nie po ich myśli, trudno przekonać je do zmiany zdania.

To niewątpliwie łagodny i kontaktowy pies, jednak człowiek, który wyrządzi mu krzywdę musi liczyć się z chłodnym potraktowaniem. Shih tzu unikają małych dzieci ze względu na to, że te często bywają nieprzewidywalne – ta rasa zaś uwielbia spokój.

Godne uwagi jest to, że shih tzu to pies pełen energii, jednak bez skłonności destrukcyjnych. Możesz bez obaw zostawić go w domu na kilka godzin. Pamiętaj jednak, że niewątpliwie wymaga on zainteresowania człowieka. Po powrocie obowiązkowo znajdź czas na pieszczoty i zabawę z czworonogiem.

Jak spędzać czas z psem rasy shih tzu?

Shih tzu z całą pewnością nie został stworzony do wielkich aktywności. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby bawić się z nim w aport, zabawy węchowe, a nawet zabrać go na tor agility. To piesek, który chętnie spędza czas w towarzystwie ukochanych domowników, zawsze pozostając chętnym do zabaw.

Pamiętaj jednak, że shih tzu nie powinien być przemęczany. Wielogodzinne wycieczki i wyczerpujące sporty nie są dla niego.

Pielęgnacja sierści shih tzu

Shih tzu wyróżnia się długim i jedwabistym włosiem, co z całą pewnością dodaje mu uroku. Jeśli chcesz, by twój pupil zachwycał swoją fryzurą, musisz pamiętać o jej starannym myciu, odżywaniu i czesaniu. W związku z tym, stosuj delikatne preparaty dla ras długowłosych i starannie rozczesuj sierść shih tzu za pomocą grzebienia z metalowymi ząbkami.

Ze względu na długość, sierść shih tzu należy związywać nad pyszczkiem za pomocą materiałowej, delikatnej gumeczki – w przeciwnym wypadku, włosy przysłonią mu cały świat oraz podrażnią wrażliwe oczy.

Jakie legowisko dla shih tzu wybrać?

Pozostawiając shih tzu samego w domu, nie musisz specjalnie się obawiać. Ten pies kocha spanie, dlatego z chęcią spędzi czas w swoim legowisku. Jednak jakie posłanie dla psa rasy shih tzu będzie najlepsze?

Rozmiar legowiska dla psa shih tzu

Legowisko dla psa w rozmiarze S lub M w zupełności wystarczy, by żywiołowy shih tzu mógł swobodnie się w nim przekręcać i wyciągać. Zanim jednak je zamówisz, zmierz swojego zwierzaka od głowy do nasady ogona i sprawdź, czy w danym modelu na pewno będzie mu wygodnie. Bez obaw – w Beds4Dogs znajdziesz legowisko dla każdego psa.

    Nazwa produktu Zdjęcie produktu Cena produktu Opcja
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar M szary animal
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar M różowy animal
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar M różowy

Idealne legowisko dla psa shih tzu? Wygodne!

Jak przystało na kanapowca, komfort w życiu shih tzu odgrywa ogromną rolę. Zapewnij mu naprawdę wygodne legowisko dla psa, by mógł dobrze się wysypiać i zyskiwać siłę do dalszej zabawy. Legowisko dla psa wypełnione silikonową kulką jest mięciutkie, nie odkształca się i idealnie dopasowuje do krzywizny ciała psiaka, jak też jego wagi.

Łatwe w czyszczeniu legowisko dla psa shih tzu

Pielęgnacja sierści shih tzu to z pewnością nie lada wyzwanie. Choć na pewno nie jest on liderem w linieniu, musisz być przygotowany na to, że jego sierść znajdzie się w różnych zakamarkach w w domu, w tym również w legowisku dla psa. Dobrze, jeśli posłanie będzie posiadało zdejmowany pokrowiec, który można łatwo odkurzyć i wyprać.

Piękne legowisko dla shih tzu

Śliczny shih tzu poprawia z pewnością nastrój samą swoją aparycją. Podaruj mu równie piękne legowisko dla psa, na tle którego będzie prezentował się dostojnie i uroczo. W naszej ofercie znajdziesz legowiska dla psów w różnych kolorach. Jeśli nie chcesz, by sierść shih tzu była widoczna na tle posłania, rekomendujemy kolekcję legowisk Platinum lub Platinum Plus, gdzie czekają posłania w kremowych i brązowych odcieniach. A może chcesz, by legowisko dla shih tzu było mocnym akcentem? Sprawdź różowe posłania Platinum Pink!

Shih tzu: uroczy, kosmaty przyjaciel

Reasumując, że piesek rasy shih tzu będzie szczęśliwy w każdej rodzinie, która okaże mu zainteresowanie i czułość. Przygotuj się na przygarnięcie zwierzaka i zamów dla niego najwygodniejsze legowisko dla psa, w którym poczuje się bezpiecznie.