Z pewnością wiesz, że pozycja, w której śpisz może wiele mówić o cechach Twojego charakteru, samopoczuciu, a nawet stanie zdrowia. Jak się okazuje, te zależności nie dotyczą wyłącznie ludzi. Obserwując sen swojego psa w legowisku możesz dowiedzieć się o nim naprawdę sporo!

O czym świadczy pozycja psa na posłaniu?

Jeśli przyglądasz się swojemu podopiecznemu często wówczas, gdy ten odpoczywa na swoim legowisku możesz zauważyć, że pewne pozycje pies „upodobał sobie” szczególnie. To wybór zupełnie nieprzypadkowy – poza, którą zwierzak przyjmuje podczas snu mówi wiele o jego samopoczuciu.

Co oznaczają pozycje, w których śpi pies?

Psi behawioryści ustalili zauważyli, że pozycja, w której śpią czworonogi świadczy przede wszystkim o ich zaufaniu do otoczenia oraz właścicieli. Obserwuj swojego pupila bacznie – dzięki temu dowiesz się sporo o tym, jak Twój przyjaciel czuje się w Twoim towarzystwie.

Pies śpiący na brzuchu

Zwierzak śpiący na brzuchu z wyciągniętymi przednimi i tylnymi łapkami daje znać o tym, że nie zapadł w głęboki sen, a jedynie odpoczywa. Ciało ułożone w taki sposób jest w pełnej gotowości do pobudki i zabawy.

Zwierzak śpiący na boku

Jeśli w legowisku dla psa zwierzak wypoczywa układając się na boku możesz podejrzewać, że czuje się szczególnie zrelaksowany i bezpieczny. Taka pozycja sugeruje, że pies ufa swoim właścicielom na tyle, by zapaść w bardzo głęboki sen.

Pozycja embrionalna – kłębek

Pozycja embrionalna jest typowa dla zwierzaków niepewnych i bojaźliwych. Zwijanie się w kłębek to instynktowny sposób ochrony najbardziej wrażliwych okolic ciała takich, jak jama brzuszna i gardło. Ciekawostką jest to, że w tej pozycji sypiają wilki oraz dzikie psy.
Oczywiście, pies śpiący w legowisku w taki właśnie sposób niekoniecznie czuje się źle – jeśli przyjmuje pozycję kłębka rzadko może to oznaczać, że jest mu po prostu zimno.

Łapki do góry!

Gdy pies wypoczywa leżąc na plecach odsłania wszystkie wrażliwe części ciała. To bardzo jasny sygnał mówiący: „czuję się bezpiecznie!”. Jeśli Twój podopieczny chętnie śpi właśnie w tej pozycji, możesz być z siebie dumny: dla swojego psa jesteś kompanem godnym zaufania. Warto wiedzieć, że takie ułożenie ciała w legowisku psy przyjmują również w upalne dni, ponieważ sprzyja ona chłodzeniu ciała.

    Nazwa produktu Zdjęcie produktu Cena produktu Opcja
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar XS szary animal
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar XS różowy animal
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar XS brąz animal