Nie masz pojęcia, jak dobrać rozmiar legowiska dla psa? Dzięki naszym wskazówkom na pewno dopasujesz posłanie dla czworonoga, które spełni jego oczekiwania. Każde legowisko musi być dopasowane do wymiarów psa. Pupila należy zmierzyć od głowy do podstawy ogona – nie należy mierzyć całej długości ogona. Wynik pomiaru trzeba powiększyć o minimum 20 cm, a najlepiej dodać jeszcze kilka centymetrów. Pies musi mieć możliwość swobodnego przekręcania się i wyciągania na całej długości. Szczeniaki potrzebują przytulnego legowiska.

Nie należy kupować znacznie większego posłania, ponieważ straci poczucie bezpieczeństwa. Musi być dostosowane do obecnych potrzeb, a nie kupowane z myślą, że szczeniak szybko rośnie.

Wybór legowiska dla dużych psów

Dokonując wyboru legowiska dla dużego psa, pamiętać należy o tym, że nie musi ono być większe od rozmiarów czworonożnego przyjaciela. Nasza praktyka pokazała, że pies, który wyciąga się do rozmiaru 170 cm, mieści się do legowiska o rozmiarze 80 cm. Gdy nie wiesz, jak duży jest Twój pies, dokonaj pomiaru jego ciała podczas spoczynku. Przy zakupie leżanki należy uwzględnić także preferencje samego pupila. Oczywiście nie dotyczą one wyglądu, a wygody i komfortu użytkowania posłania. Ma to szczególne znaczenie w przypadku starszych psów.

Duże zwierzęta mają swój ciężar, dlatego też legowiska powinny być odporne na znaczne obciążenie. Posłanie nie może niszczyć się po krótkim okresie użytkowania. Ważnym aspektem jest miękkość legowiska oraz jego sprężystość. Znaczenie ma także wsad kanapy. Bardzo popularnym wypełnieniem jest antyalergiczna kulka silikonowa, która chroni przed uczuleniami. Przykładem dużego posłania jest legowisko dla labradora.

Wybór legowiska dla małych psów

Przed zakupem posłania dla małego psa musimy zmierzyć czworonoga oraz miejsce, w którym łóżeczko będzie stało. Odpowiednie posłanie powinno zapewniać pupilowi swobodę, ale nie może być zbyt duże, gdyż odbierze zwierzakowi poczucie bezpieczeństwa. Przedstawiciele małych ras szczególnie cenią sobie poczucie pewności.

Przy wyborze legowiska dla małego psa należy zwrócić uwagę na wygodę i komfort. W tym aspekcie koniecznie trzeba pozyskać wiedzę, z jakiego materiału wykonane jest posłanie, jakie jest jego wypełnienie, obicie czy jest miękkie oraz elastyczne, czy ulega odkształceniom? Określone informacje pozwolą na zakup optymalnego produktu.

Materiał posłania dla małego psa powinien być wykonany z delikatnego materiału, wyróżniającego się wysoką jakością. Ważnym elementem jest również wypełnienie, które decyduje o sprężystości legowiska. Najbardziej preferowanym wsadem jest hipoalergiczna kulka silikonowa, której zaletą jest to, że nie powoduje podrażnień. Przykładem mniejszego posłania dla psa jest legowisko dla yorka.