Kilkanaście godzin dziennie – tyle nasi czworonożni przyjaciele przeznaczają na sen i ten czas najczęściej spędzają w legowisku dla psa. Drzemki przerywają spacerami, zabawą lub jedzeniem. Każdy właściciel psa wychodząc na spacer, zabiera ze sobą cały ekwipunek z psimi akcesoriami. Taki spacerowy niezbędnik to podstawa udanego spaceru z psem.

Od czego należy zacząć?

Wyjście z domu zaczynamy od wyboru miejsca spaceru, a potem założenia psu wygodnej obroży lub szelek. W zależności od tego, gdzie będziemy spacerować zabieramy miejską, krótką smycz lub dłuższą linę, by dać psu swobodę, jeśli nie planujemy puszczać go luzem. W niektórych przypadkach konieczny jest kaganiec. Warto zwrócić uwagę na jego budowę. Koniecznie musi być fizjologiczny i dobrze dopasowany, aby umożliwić psu swobodne oddychanie. Obowiązkowo musimy mieć ze sobą worki na psie odchody. To element, bez którego nie powinno wychodzić się z domu. Poza tym świeża woda dla psa to podstawowe wyposażenie naszego plecaka, bez względu na porę roku. Psu podczas aktywności chce się pić i to musimy mieć na uwadze. Warto też zabrać ulubiony przysmak psa. Może on pełnić rolę nagrody np. za poprawnie wykonaną komendę lub być przekąską kiedy zaplanujemy długi marsz.

    Nazwa produktu Zdjęcie produktu Cena produktu Opcja
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar XS szary animal
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar XS różowy animal
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar XS brąz animal

Co jeszcze przyda się na spacerze?

Podczas spaceru częstym elementem jest zabawa z psem. I tutaj możemy zabrać ze sobą ulubioną piłeczkę psa, frisbee czy inną zabawkę np. do aportowania. A co jeśli chcemy pobiegać z psem? Dla nas sprawdzi się pas maszera i smycz z amortyzatorem. To też warto mieć i zabrać ze sobą jeśli planujemy caincross.

Z przydatnych rzeczy warto wrzucić do plecaka gwizdek do przywoływania psa, latarkę lub czołówkę (bo nigdy nie wiadomo kiedy może się przydać), oraz światełko do obroży na wypadek, gdy będziemy spacerować po zmroku.

Jak widać akcesoriów na spacer z psem jest do zabrania całkiem sporo, a to tylko jedno wyjście, a nie tygodniowy wyjazd. Na szczęście na spacer nie trzeba zabierać legowiska dla psa. Ono spokojnie czeka w domu na powrót naszego czworonoga.