Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat widać jak bardzo zmienia się stosunek ludzi do psów i jak coraz bardziej jesteśmy świadomi życia ze swoim czworonogiem. Jeszcze do niedawna miejscem dla psa była buda. Dzisiaj psy śpią z nami w łóżkach, jeżdżą na wakacje, chodzą do fryzjera i korzystają z wszystkiego co w danym sezonie na topie.

Moda dla psów – podstawy

Moda niejednokrotnie zaczyna się już na etapie wyboru psa. Decydujemy się na psie adopcje lub po prostu kupujemy psa w hodowli biorąc pod uwagę jego wygląd, charakter i predyspozycje oraz nasze warunki. Potem przychodzi czas na pierwsze wyposażenie. Na rynku zoologicznym jest bardzo szeroki asortyment obroży, smyczy, szelek. Różne wzory, kolory, komplety. Można je personalizować, dobierać na zamówienie czy samemu nawet zaprojektować. To gwarancja tego, że nasz pies w swoich akcesoriach będzie wyglądał oryginalnie i niepowtarzalnie.

Kurtki, miski, legowiska dla psów

Podobnie jest z wszelkimi ubrankami dla psów – kurteczkami, swetrami czy płaszczykami. Wszystko w zależności od rasy i jej potrzeb, komfortu psa czy upodobań właściciela. Można wybrać indywidualny wzór, fakturę czy postawić na funkcjonalność. Dużą rolę odgrywa jakość materiału czy ekskluzywność produktu. Producenci psich ubrań oferują wiele rozwiązań – dla każdej rasy psa (od bardzo małych pupilków po psy olbrzymie), po różne udogodnienia np. odpinane kaptury, ukryte wodoodporne zamki, dopasowanie do obroży i szelek.

Psia moda dotyczy również legowisk dla psów czy akcesoriów do jedzenia. Legowisko dla psa niejednokrotnie przypomina królewskie łoże. Możemy je nawet spersonalizować. Dobrać odpowiednie materiały, wypełnienia i kolory. Miski również personalizujemy, dopasowujemy do rasy psa czy wystroju wnętrza naszego mieszkania. Kwestia mody dotyczy też zabawek dla psów. Wybieramy to co na topie, ale też nie zapominamy o najważniejszym czyli o trwałości produktu i bezpieczeństwie naszego czworonoga. Hitem ostatniego czasu są zabawki na inteligencję psa.

Największą zaletą tego typu produktów jest fakt, że powstają one głównie jako produkty „hand made”. Tego typu rękodzieło to gwarancja niepowtarzalności i oryginalności, za którym w parze z jakością i indywidualnością idzie także cena.

Psie targi oraz wystawy psów

Skąd zatem czerpać wiedzę o najnowszych trendach na psim rynku? Tutaj z dużą pomocą przychodzi internet. Niezliczona ilość sklepów internetowych, artykułów, portali, blogów pokazuje nam to, co w danym sezonie najmodniejsze. Coraz częściej organizowane są psie targi. To imprezy, podczas których na wyciągnięcie ręki mamy wszystkich wystawców z psimi akcesoriami, ich produktami czy katalogami, z których możemy dokonać indywidualnego zamówienia. Zaletą targów jest fakt, że można na nie przyjść z psem. Czworonożny klient od razu może przymierzyć potrzebne mu produkty i dobrać odpowiednie dla siebie. Psią modę można też zaobserwować na wystawach dla psów. Skoro mowa o psiej modzie, to zapraszamy do obejrzenia naszej oferty legowisk i posłań Premium. Dodatkowym uzupełnieniem o równie wysokim standardzie będą poduszki dla psa Premium.