Legowisko dla psa to jedno z podstawowych akcesoriów jakie pojawia się w naszym domu jeszcze zanim pojawi się w nim pies. Jednak nie zawsze czworonożny lokator chce spać w legowisku. Przyczyną może być wygoda, a właściwie jej brak.

Pies w legowisku

Nasz pupil w legowisku musi mieć zapewnioną wygodę, bezpieczeństwo i komfort. Sami też marzymy o wygodnym łóżku, przytulnej pościeli i porządnym śnie. Z psami nie jest inaczej. Wybierając legowisko dla psa często kierujemy się jego wyglądem i nie zastanawiamy się nad resztą. Jak później się okazuje diabeł tkwi w szczegółach.

Jakie legowisko?

Legowiska dla psów są różne. Jedni producenci oferują materace, inni pontony, pufy lub kojce, a nawet ekskluzywne łóżka bądź luksusowe sofy. Różne są też materiały z jakich wykonuje się posłania oraz różne są wypełnienia. Psy tak jak ludzie mają swoje upodobania. Nie każdy pies będzie chciał spać na materacu, nie każdy pies zadowoli się wypełnieniem z tapicerskiej gąbki. I nie każdy pies będzie dobrze czuł się w każdym posłaniu.

    Nazwa produktu Zdjęcie produktu Cena produktu Opcja
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar XS szary animal
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar XS różowy animal
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar XS brąz animal

Jak wybrać, by uszczęśliwić psa?

Należy przede wszystkim postawić na komfort pupila. Nikt tak nie zna naszego psa i jego upodobań, jak my sami. Najlepiej wiemy, czy będzie mu dobrze wypoczywać w legowisku z miękkiej tkaniny tapicerskiej czy z szeleszczącej kodury. Powinniśmy też odpowiednio dobrać wypełnienie. Często w legowiskach można znaleźć wypełnienie z najniższej półki, czyli gąbkę tapicerską – w całości lub kawałkach bądź też piankę poliuretanową. To nie do końca najlepszy wybór z uwagi na odkształcanie się, a co za tym idzie dyskomfort podczas leżenia. Warto więc rozważyć inne rozwiązanie np. kulkę silikonową. Ona dopasowuje się do kształtu ciała psa i ma właściwości antyalergiczne. To też idealne rozwiązanie dla psów cierpiących na alergie.

Wielkość psa, a wielkość legowiska

Wielkość legowiska też ma znaczenie. Trzeba pamiętać, by pies czuł się bezpiecznie w posłaniu musi je mieć dobrane do swojej wielkości. Jak duży pies, tak duże legowisko. Nigdy nie wybierajmy dla małego psa legowiska w rozmiarze dla psa olbrzyma. Pies nie będzie czuł się w nim dobrze.