Pięknie wyglądają, zachwycają swoją posturą, mają charakter i są największym przyjacielem człowieka. I to dosłownie. Psy raz olbrzymich. Co trzeba wiedzieć zanim zdecydujemy się na gigantycznego psa w rozmiarze XXL?

Przede wszystkim trzeba sobie uświadomić, czy pies rasy olbrzymiej to rzeczywiście pies, którego szukamy. Jeśli jesteśmy już zdecydowani musimy wiedzieć, że szczenię wybranej przez nas rasy to już duży pies – gabarytowo i wagowo, a z czasem będzie tylko większy. Np. dog niemiecki chociaż ma zaledwie 3 miesiące to już dysponuje dość masywnym ciałem. Z takim psem na pewno musimy dużo pracować. Odpowiednio układać jego charakter, dbać o to, by nie był natarczywy w stosunku do innych psów, żeby nie ciągnął na smyczy podczas spacerów itd.

Musimy być też przygotowani na komentarze podczas spacerów. Zdarza się, że duże psy wywołują strach, bo kojarzą się z psami niebezpiecznymi. Są też i tacy, którzy reagują na olbrzymie psy bardzo pozytywnie. W każdym razie idąc na spacer z psem gigantem na pewno będziemy zauważani.

  • Legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar S
    Legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar S
  • Ekskluzywne legowisko dla psa z napisem
    Beżowe legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar S
  • Brązowe legowisko dla psa serii Platinum
    Brązowe legowisko dla psa – seria PLATINUM, rozmiar S

Psy w rozmiarze XXL jak wszystkie czworonogi mogą być świetnym kompanem w życiu i najlepszym przyjacielem człowieka. Trzeba jednak pamiętać o ich specjalnych potrzebach dot. ruchu, żywienia, kontaktu z psami. Decydując się na psa w takim rozmiarze musimy też wiedzieć, że niestety żyje on krócej niż małe psy.

Olbrzymi pies to też znacznie większe wydatki. Wyżywienie, akcesoria, opieka weterynaryjna – to wszystko kosztuje więcej. Ważne jest też to, by mieć w domu miejsce dla takiego pieska. Np. dog niemiecki ze swoim legowiskiem dla psa może zająć nawet pół pokoju. Jeśli jesteśmy gotowi na takie wyzwania i wiemy jakiego psa szukamy oraz z jakim charakterem, to przed nami najpiękniejsza przygoda życia.

Do psów ras olbrzymich zalicza się m.in. dogi niemieckie, wilczarze irlandzkie, mastify angielskie, bernardyny, landseery czy tosa inu.