Spacery z psami po zmroku to codzienność, a ostatnie wyjście z naszym czworonogiem najczęściej uskuteczniamy kiedy jest ciemno. Przed wieczorną przechadzką trzeba zadbać o bezpieczeństwo i widoczność psa.

Bez względu na to, czy prowadzimy psa na smyczy czy też chcemy puścić go luzem musimy pamiętać, by był widoczny – dla nas, dla innych przechodniów czy kierowców samochodów. Dzięki producentom akcesoriów dla psów mamy do wyboru całkiem sporo opcji.

Świecąca obroża

Jednym z najlepiej sprawdzających się gadżetów na wieczornych spacerach są świecące obroże. Najczęściej mają jaskrawe kolory, które są widoczne z daleka. Światło w obrożach można ustawić na jeden z trzech trybów – wolno migający, migający lub ciągły. Zaletą takich obróżek jest możliwość ładowania ich za pomocą kabla USB. Po wyczerpaniu się i ponownym ładowaniu znów działają jak nowe. Są bardzo trwałe i funkcjonale, a przy tym zapewniają widoczność.

Światełko – zawieszka

Jeśli psy nie lubią nosić obroży, to można je oświetlić za pomocą światełka – zawieszki. Świecącą zawieszkę dopina się wówczas do szelek i też z daleka widzimy psa. Zawieszki podobnie jak obroże mają najczęściej trzy tryby świecenia. Niestety nie można ich ładować, ale mają wymienne baterie.

Odblaski

Ważnym elementem spacerów po zmroku są też odblaski. I to nie tylko dla psa, ale także dla człowieka. Zakładając psu obrożę czy szelki na wieczorny spacer warto zwrócić uwagę, czy mają one wszyte elementy odblaskowe. Często też smycze powlekane są odblaskową taśmą dzięki której jesteśmy z daleka widziani przez kierowców.

Kamizelka odblaskowa

Kamizelki odblaskowe dla psów sprawdzają się głównie na dużych przestrzeniach, na których puszczamy psa luzem po zmroku, np. na łące. Wtedy dzięki jaskrawemu kolorowi i wszytym odblaskom widzimy psa z oddali. Kamizelki sprawdzają się bardzo dobrze również w lesie, podczas dziennego spaceru. Pies pomimo tego, że jest prowadzony na smyczy, jest widoczny z dużej odległości np. dla myśliwych.

Po ostatnim, wieczornym spacerze pozostaje już tylko odpoczynek psa w legowisku i błogi sen do rana.