Chociaż za oknem jeszcze zima, temperatury ciągle sięgają zera, a nasz pupil śpi zaszyty w legowisku dla psa, to powoli powinniśmy zacząć planowanie wakacji. Jeśli wybieramy się na wymarzony urlop z psem, to ostatni dzwonek, by zorganizować wspólny wyjazd.

Wakacje w towarzystwie psa powoli przestają dziwić. Dla niektórych są wręcz czymś oczywistym. Jednak zanim pojedziemy na urlop z czworonogiem musimy zadbać o bazę noclegową. To trzeba zrobić odpowiednio wcześnie, bo nie wszystkie ośrodki przyjmują gości z psami. Wakacje nad morzem to jeden z najczęściej wybieranych kierunków na wyjazd z czworonogiem. Dlaczego? Woda, piaszczyste plaże i lasy to raj niemal dla każdego psa. Jednak i do wyprawy w takim raju trzeba się przygotować.

Jak wiadomo nie na każdą plażę można wejść z psem. Na większości ciągle obowiązuje zakaz wprowadzania psów. Największy komfort zapewnimy sobie i psu, gdy zdecydujemy się na wypoczynek na psiej plaży. Takie znajdziemy nad naszym Bałtykiem m.in. w miejscowości Łeba, Jastarnia, Niechorze, Rewal czy Międzyzdroje. Każda z nich ma swój regulamin i na każdej pies może przebywać w pełni legalnie. Zdarza się, że w nadmorskich miejscowościach nieopodal plaż przewidziano też psie toalety. Tak jest m.in. w Pucku. Pies może skorzystać z ogrodzonej niewielkiej powierzchni, aby załatwić swoje potrzeby. Tam też są ustawione kosze na psie odchody z podajnikami na woreczki.

    Nazwa produktu Zdjęcie produktu Cena produktu Opcja
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar XS szary animal
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar XS różowy animal
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar XS brąz animal

Na plaży obowiązują nas takie same zasady jak w każdym innym miejscu pod względem sprzątania po psie. Musimy też pamiętać, by stosować się do regulaminu plaży – jeśli mówi on o trzymaniu psa na smyczy, to tej zasady trzeba przestrzegać. Na plażę warto zabrać ze sobą ręcznik lub kocyk dla psa. Pies też będzie chciał chwilę odpocząć, więc dobrze żeby nie leżał na piasku. Co też istotne – woda w Bałtyku jest słona, więc nie nadaje się dla psa do picia. To trzeba uwzględnić i zabrać ze sobą miseczkę i wodę dla czworonoga. A jeśli nasz pies kocha pływać i skorzysta z kąpieli w morzu, to po powrocie z plaży trzeba spłukać wodą jego sierść.

I chociaż plaża dla psów jest plażą przeznaczoną do wypoczynku z pupilem, to warto mieć na uwadze komfort i bezpieczeństwo psa oraz innych wypoczywających. Nie każdy życzy sobie, by nasz pies biegał mokry przy jego leżaku, otrzepywał się nad jego kocem, czy podkradał zabawki innego psa. O tym trzeba wiedzieć, bo od opieki nad psem nie ma urlopu. Po powrocie do hotelu trzeba zapewnić psu wypoczynek. Najlepiej zregeneruje się w swoim legowisku, które powinno zabrać się z domu. Chociaż są też i takie hotele, które w pokojach przygotowują legowiska dla psów.