Każdy pies, bez względu na rasę i tryb życia, potrzebuje spacerów. Ta drobna aktywność na świeżym powietrzu daje naszym psiakom nie tylko możliwość załatwienia potrzeb fizjologicznych. Dzięki spacerom pożytkują energię, bawią się i poznają świat. Niestety, psia natura odkrywcy nieraz wpędza zwierzaka w kłopoty. Jak uchronić czworonoga przed zagubieniem? Najprostszym sposobem będzie zakup adresówki  – zawieszki dla psa. Jaka będzie najlepsza? Podpowiadamy!

Zawieszka dla psa do obroży – gadżet, który ratuje

Idziemy o zakład, że Ty i Twój pies przepadacie za wspólnymi spacerami. Dzięki nim zacieśniacie więzi, spędzacie czas aktywnie i pożytecznie. Każdy pies bardzo ich potrzebuje – eksplorowanie przestrzeni to coś, co jest głęboko zakorzenione w naturze każdego czworonoga.

Czy jednak pamiętasz o tym, aby zapewnić zwierzakowi pełne bezpieczeństwo podczas przechadzek po mieście, parku lub lesie? Psy to zwierzęta ciekawskie, skłonne do sprawdzania wszystkiego, co je zainteresuje. Jeśli Twój pupil ma problem z chodzeniem przy nodze, może zdarzyć się, że w chwili Twojej nieuwagi oddali się. Jednak nawet posłuszne i spokojne psy mogą zgubić się podczas spaceru. Wystarczy bodziec, który je do tego skłoni: głośny i gwałtowny dźwięk wywołujący dźwięk czy też przebiegająca wiewiórka, która wyzwala instynkt łowcy.

Z pewnością nie chciałbyś, aby Twój pupil został sam przerażony w nieznanym otoczeniu. Choć zwierzę może trafić na dobrych ludzi, którzy zainteresują się jego losem, zwrócenie anonimowego psa właścicielowi często graniczy z cudem. Tymczasem istnieje prosty sposób, aby poszukiwania były owocne: jest nim zawieszka dla psa.

Zawieszka do obroży – zalety

Adresówka dla psa to niedrogi i prosty gadżet, który zwiększy szanse, że zagubiony psiak prędko trafi do swojego właściciela. Jeśli tylko wyróżnia się odpowiednimi cechami, nie sprawia zwierzakowi dyskomfortu. Może nosić ją każdy pies – bez względu na wiek, rasę, wagę, rodzaj sierści.

Jeśli Twój pupil jeszcze nie ma swojej zawieszki, jak najprędzej pomyśl o jej zakupie. Podpowiemy, na co zwrócić uwagę, wybierając najlepszą zawieszkę dla psa.

Zawieszka dla psa: jaką wybrać?

Na rynku znajdziesz różne rodzaje zawieszek dla psów. Warto mieć na uwadze, że tylko niektóre z nich będą komfortowe dla zwierzaka. Oczywiście, ważne jest i to, aby adresówka dla psa pełniła długo swoją funkcję, a jest nią możliwość identyfikacji pieska.

  • Pierwszym popularnym typem adresówek są te wykonane z metalu. Wiele osób decyduje się na nie ze względów estetycznych. Są również wytrzymałe. Niestety, mają swoje wady: po pierwsze, metalowe adresówki dla psów mogą sprawiać im dyskomfort ze względu na wagę. Po drugie, podczas chodu i biegu zwierzaka wydają brzęk, co na dłuższą metę może być irytujące.

  • Adresówki plastikowe z wyciąganą karteczką to drugi popularny rodzaj oznaczania zwierzaka. Są lżejsze niż metalowe i nie hałasują, jednak bywają zawodne. Kartka z adresem może wysunąć się z wnętrza zawieszki, wskutek czego identyfikacja pieska będzie znacznie trudniejsza.

  • Trzecim rodzajem adresówek dla psów są modele wykonane z trwałego laminatu, w którym wygrawerowano napis. To wariant, który od jakiegoś czasu możesz znaleźć w naszym sklepie internetowym.

zawieszki dla psa

Zestaw zawieszek w kolorze złotym

Adresówka dla psa: co na niej napisać?

Być może masz pomysł na kreatywne sentencje, które chciałbyś umieścić na zawieszce dla psa. My jednak rekomendujemy jak najprostsze rozwiązania. Na adresówce powinien znaleźć się przede wszystkim numer telefonu właściciela zwierzaka. Dobrą praktyką jest umieszczenie na niej adresu zamieszkania oraz imienia zwierzaka.

Zawieszka dla psa z grawerem: najlepszy sposób na oznaczenie pupila

Nasze zawieszki dla psów wykonujemy z trwałego laminatu, który jest odporny na skrajne temperatury oraz promieniowanie UV. Są idealnie lekkie, dlatego nie przeszkadzają pieskowi w codziennych aktywnościach, a podczas biegu nie wydają żadnego dźwięku. Możemy wygrawerować na nich dowolny napis do 18 znaków oraz numer telefonu do właściciela pieska. Grawer, w odróżnieniu od napisów drukowanych, nie ściera się i pozostaje doskonale czytelny przez cały okres użytkowania zawieszki.

Nasze adresówki dla psów dostępne są w dwóch kolorach – srebrnym oraz złotym – co pozwoli bez problemu dopasować je do odcienia obroży czy też sierści pieska. Dodamy, że w Beds4Dogs w bardzo atrakcyjnej cenie kupisz zestaw składający się z 3 różnych zawieszek o uroczych kształtach. Możesz wymieniać je w zależności od okazji!

zawieszki dla psa

Zestaw zawieszek w kolorze srebrnym

Zawieszka do obroży – zadbaj o bezpieczeństwo psiaka

Grawerowany brelok dla psa to tani i prosty sposób, aby znacznie podnieść jego bezpieczeństwo w trakcie spacerów. Gdy Twój pupil się zgubi, dzięki adresówce kontakt z Tobą będzie znacznie ułatwiony. Warto zdecydować się na model, który dodatkowo będzie estetyczny, lekki i wygodny w noszeniu. Sprawdź nasze zawieszki dla psów i już dziś zatroszcz się o większe bezpieczeństwo w trakcie codziennych spacerów.