W dużym domu znajdzie się dla niego całkiem dużo miejsca, może się w nim poczuć jak pan własnej przestrzeni. W mieszkaniu, w którym trudno znaleźć kilka metrów kwadratowych dla każdego z domowników, znacznie trudniej jest urządzić kącik dla czworonożnego przyjaciela. Chcąc go jednak mieć, trzeba puścić wodze fantazji, sięgnąć do najgłębszych pokładów swojej kreatywności i zaaranżować przestrzeń tylko dla niego. Jak urządzić małą przestrzeń dla psa?

Jak urządzić małą przestrzeń dla psa, kiedy brak miejsca?

Miejsca brak, każdy kąt został już zagospodarowany, na kilkudziesięciu metrach kwadratowych jest on na wagę złota. Kiedy w domu pojawia się pies, zmienia się bardzo dużo, trzeba również przearanżować wnętrze. Psi kącik musi być bezpieczny, zwierzak nie może spać blisko kaloryfera, ani też balkonu i okna. Podobnie jak u człowieka może to doprowadzić do jego przegrzania lub wyziębienia. Jak urządzić małą przestrzeń dla psa?

W celu wygody i komfortu mieszkańców, należy umieścić legowisko w miejscu, w którym nie będzie utrudniało przejścia. Nie można jednak odseparować psa od pozostałych mieszkańców. Swój wypoczynkowy kącik powinien mieć tam, gdzie rodzina spędza większość swojego wolnego czasu. Pod uwagę trzeba wziąć jednak to, że pies potrzebuje w ciągu dnia spokojnej drzemki, dlatego warto również rozważyć aranżację kącika dla psa blisko strefy wypoczynkowej, jednak nie w samym jej centrum.

Odpowiednie legowisko

Chcąc, aby było ono idealne dla naszego pupila, trzeba wciąż pod uwagę jego gabaryty, nie może być za małe, ale też za duże ze względu na ograniczoną przestrzeń. Zmierz swojego czworonożnego przyjaciela, jaką ma wysokość i długość i dodaj ok. 10-20 cm do jego wymiarów. W naszej ofercie znajdują się posłania dla małych psów, takie jak legowisko dla yorka oraz dla większych ras, czego przykładem jest legowisko dla labradora. Będzie mu wygodnie, nawet jeżeli podczas snu i popołudniowej drzemki zechce się wygodnie wyciągnąć. Zastanawiając się nad tym, jak urządzić małą przestrzeń dla psa, nie bez znaczenia jest również kolor i wzór legowiska, szczególnie jeżeli zależy nam na modnej aranżacji wnętrza. Uniwersalne są oczywiście te w kolorze czarnym, beżowym, brązowym i granatowym.

Mając w mieszkaniu dodatki w jednym konkretnym kolorze, również legowisko psa może być ciekawym akcentem w tym samym odcieniu. Alternatywą dla legowiska są poduszki, które dobrze sprawdzą się nie tylko dla małych piesków.

Kącik zabawy

Pies potrzebuje atrakcji, nie jest jednak bardzo wymagający. Jeżeli nie zapewnisz mu dostępu do zabawek, to z pewnością zajmie się Twoimi meblami, które będzie obgryzał i drapał, zniszczenia nie prezentują się estetycznie. Dobrym wyborem będą gumowe zabawki, piłki i piszczące zabawki (szczególnie polecane dla szczeniaków). Pamiętaj, aby nie miały małych elementów, które pupil mógłby połknąć.

Psia jadalnia

Miejsce miski niekoniecznie jest przy jego legowisku, które znajduje się w salonie, a niekiedy nawet w sypialni. Najlepiej, kiedy postawimy ją pod stołem w kuchni czy też w korytarzu. Powinny być dwie – na jedzenie i wodę. Chcąc ułatwić sobie sprzątanie, zainwestuj w specjalne podkładki pod miski, zachowasz tym samym porządek w jadalni swojego pupila. Miska może być porcelanowa, ale najbezpieczniejsza będzie metalowa. Dla dużych psów polecamy specjalne stojaki, dzięki którym nie będą zmuszeni się schylać i nadwyrężać kręgosłupa.

Pies potrzebuje swojego miejsca, w którym będzie mógł odpocząć, zjeść i się pobawić. Taki kącik zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa, jak również pozwala mu poczuć się naprawdę kochanym.

Wciąż zastanawiasz się, jak urządzić małą przestrzeń dla psa :)?