Schorzenia układu kostnego u ludzi zazwyczaj wiążą się z koniecznością wyboru wygodnego miejsca do snu. Nie inaczej jest u zwierząt – psy starsze lub borykające się chorobami kości i stawów powinny wypoczywać w odpowiednio dostosowanym miejscu. Legowisko dla psa służy nie tylko drzemkom, ale i regeneracji organizmu. Jeśli Twojemu zwierzakowi doskwierają kłopoty ruchem, właściwe posłanie to absolutna konieczność!

Zwyrodnienia stawów u psów – skąd się biorą?

Decydując się na przygarnięcie zwierzaka należy mieć na uwadze to, że wraz z wiekiem jego kondycja będzie ulegać osłabieniu. Psy tak samo jak ludzie starzeją się, a co za tym idzie stają się podatne na wiele chorób związanych z wiekiem. Do częstych dolegliwości psów starszych zalicza się choroby układu ruchu, w tym m. in. degenerację stawów.

Problemy ze stawami dotyczą nie tylko psich emerytów, ale także ras dużych (np. labradorów) oraz zwierzaków otyłych. Jeśli zwierzak cierpiący na dolegliwości bólowe śpi na niewygodnym posłaniu dla psa nie tylko odczuwa cierpienie, ale i traci szansę na poprawę swojego stanu zdrowia!

Objawy psich problemów ze zdrowiem stawów

Symptomy problemów ze stawami u psów bardzo trudno jest przeoczyć. Jeśli zwierzak nagle porusza się wolniej, nie wyraża zainteresowania bieganiem i skakaniem lub często przenosi ciężar na jedną z łap możesz podejrzewać, że dotknęło go zwyrodnienie stawów. Alarmująca jest również niechęć do wchodzenia po schodach i samochodu.

Należy obserwować zachowanie zwierzaka w posłaniu dla psa. Jeśli stale wierci się, jest niespokojny i wyraźnie widać, że jest mu niewygodnie można podejrzewać, że doskwierają mu dolegliwości bólowe i dyskomfort. Psy z chorobami układu ruchu stają się bardziej wymagające i drażliwe – wówczas zwykłe legowisko dla psa, w którym zwierzak dotychczas zasypiał bez kłopotu może okazać się niewygodne.

Wpływ posłania dla psa na jego kondycję

Jeśli zdarzyło Ci się kiedykolwiek spać w bardzo niewygodnym miejscu to doskonale wiesz, jak to jest obudzić się obolałym. Z psami jest identycznie – śpiąc na zbyt twardym posłaniu lub co gorsza na podłodze nie wysypiają się dostatecznie, a także odczuwają zesztywnienie mięśni i różnego rodzaju bóle.

Zdrowy sen w wygodnym miejscu jest jednym z filarów zdrowia psa. Legowisko dla psa ma tym większe znaczenie, im starszy jest zwierzak i im więcej dolegliwości ruchowych mu doskwiera. W niewygodnym legowisku dla psa trudno o regenerację i rozluźnienie, dlatego w trosce o zdrowie oraz samopoczucie zwierzaka warto dobrać posłanie, które zapewni mu maksymalny komfort.

Jakie legowisko dla psa schorowanego lub starszego?

Psom cierpiącym na choroby stawów można pomagać na wiele różnych sposobów. Warto zastanowić się nad rehabilitacją lub leczeniem farmakologicznym. Nie można zapominać również o legowisku dla psa, które pozwoli mu zebrać siły i wypocząć. Czym kierować się podczas zakupu posłania dla psa z chorobami stawów?

  • Wygodne legowisko dla psa: rodzaj wypełnienia. Najważniejszą cechą posłania dla psa jest jego wypełnienie. Środkowa poduszka powinna być miękka tak, by odizolować psa od twardego podłoża. Najlepszym rozwiązaniem okaże się wnętrze legowiska dla psa w postaci antyalergicznych kuleczek silikonowych, które zapewni nie tylko wygodę, ale higienę snu pupila.
  • Rozmiar posłania dla psaTo oczywiste, że legowisko dla labradora musi być znacznie większe niż legowisko dla buldoga francuskiego. Pies – zwłaszcza ten w podeszłym wieku – w swoim posłaniu musi czuć się maksymalnie swobodnie i mieć możliwość przyjęcia najdogodniejszej pozycji do snu. Wybierając legowisko dla psa dokładnie sprawdź, czy jego rozmiar będzie odpowiedni dla gabarytów Twojego przyjaciela.
  • Wysokość posłania dla psaMając na uwadze to, że starsze i schorowane psy mają ograniczone możliwości ruchowe warto brać pod uwagę również wysokość legowiska. Posłanie dla psa nie może być zbyt wysokie, gdyż w takim wypadku pupil będzie potrzebować pomocy z wchodzeniem i wychodzeniem z niego.
  • Poszycie legowiska dla psaNajlepiej, jeśli posłanie dla psa będzie posiadało pokrowiec, który w dowolnym momencie można zdjąć oraz łatwo wyprać w pralce. To najprostszy sposób na zachowanie psiego łóżka w idealnej czystości.
  • Jakie podparcie w legowisku dla psa?Łóżko dla psa warto wybierać zwracając uwagę na to, czy Twój pies lubi spać z głową podpartą lub zwisającą za krawędzie legowiska. Legowiska dla psów dostępne w Beds4Dogs mają podparcia o specyficznym kształcie, dzięki czemu każdy pies bez problemu ułoży się do snu tak, jak lubi najbardziej.
    Nazwa produktu Zdjęcie produktu Cena produktu Opcja
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar XS szary animal
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar XS różowy animal
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar XS brąz animal

Legowisko dla psa: w trosce o zdrowy sen

Wysokiej jakości posłanie dla psa przysłuży się nie tylko niczym niezmąconemu odpoczynkowi, ale również zdrowiu stawów i kości zwierzaka. Pamiętaj, że psy starsze lub schorowane potrzebują większej ilości snu niż zdrowe zwierzaki. Aby ich układ ruchu mógł prawidłowo się regenerować, wraz z odpowiednim leczeniem należy zapewnić im komfortowe miejsce do snu w postaci wygodnego legowiska dla psa. Zaufaj nam – Twój zwierzak będzie Ci za to bardzo wdzięczny!