Odpowiednio długi sen w spokojnym otoczeniu to jeden z filarów psiego zdrowia. Aby zwierzak miał siły i chęci do podejmowania wysiłku fizycznego i zabawy, należy zapewnić mu właściwe warunki do wypoczynku. Ile i w jaki sposób powinien spać pies, aby jak najdłużej cieszyć się świetną formą?

Ile powinien spać pies? Czas spędzony w legowisku

To, jak wiele czasu pies powinien przesypiać każdego dnia jest uzależnione od kilku czynników. Jednym z najistotniejszych jest rasa zwierzęcia – niektóre z nich spędzają na wypoczynku więcej, niż inne. Ponadto, chęci do drzemek na posłaniu zmieniają się wraz z psim wiekiem. Przykładowo, szczenięta śpią częściej i dłużej niż psy dojrzałe, z kolei czworonożni seniorzy ucinają sobie częste, lecz krótkie drzemki w ciągu całej doby.

Aktywność ruchowa, a zdrowy sen psa

Nieocenione znaczenie dla jakości snu ma codzienna aktywność zwierzaka. Trzeba pamiętać, że psy nie są przystosowane do biernego trybu życia – każdego dnia potrzebują dawki ruchu, aby cieszyć się dobrym zdrowiem przez lata. Wysiłek odgrywa ogromną rolę w regulacji pracy układu hormonalnego psa, redukując m. in. poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu.

Oczywiście, nie każda rasa nadaje się do zabaw na skomplikowanych torach przeszkód czy wielogodzinnych biegów po lesie. Mimo to, nawet w przypadku mniejszych i słabszych psów warto zaplanować dzienny harmonogram, w którym znajdzie się czas na wspólną zabawę. Zmęczony pies to szczęśliwy pies, który łatwiej zasypia w swoim legowisku!

Legowisko dla psa w przytulnym miejscu

Częstym błędem właścicieli zwierząt jest umieszczanie legowisk dla psów w niewłaściwych miejscach. Przedpokój czy salon, w którym ciągle sporo się dzieje to nie najlepsze lokalizacje dla psich posłań. Podobnie jak ludzie, psy do zdrowego wypoczynku potrzebują ciszy i spokoju. Umieść posłanie dla psa w ustronnym miejscu!

Wygodne legowisko dla psa – wsparcie snu czworonoga

Nie można zapominać o roli posłania dla psa w jego codziennym, zdrowym wypoczynku. Zwierzak o wiele chętniej będzie spał na komfortowym legowisku dopasowanym do jego rozmiarów, niż na dywanie. W naszej ofercie znajdują się legowiska dla małych ras psów, czego przykładem jest legowisko dla yorka, ale oferujemy także duże posłania, takie jak legowisko dla labradora. Unikaj również spania z psem w jednym łóżku – pomimo sympatii łączącej Cię ze zwierzakiem, takie rozwiązanie będzie niezbyt wygodne dla Was obojga.

    Nazwa produktu Zdjęcie produktu Cena produktu Opcja
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar XS szary animal
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar XS różowy animal
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar XS brąz animal