Mogłoby się wydawać, że kupno legowisko dla małego psa nie powinno być żadnym problemem. Jeśli posiadasz pupila takiego jak yorkshire terier czy buldożek francuski z pewnością wiesz, że ich potrzeby niewiele różnią się od wielkich psów. Posłanie dla psa trzeba dopasować do jego indywidualnych cech i preferencji. Zdradzamy, jak dobrać legowisko dla małego psa, aby każda drzemka była dla niego prawdziwym relaksem.

Dlaczego warto kupić posłanie dla małego psa?

Mały pies nie oznacza małych potrzeb. Niewielkie rasy, jak buldog francuski, mops, yorkshire terier czy jamnik nie potrzebują mniej odpoczynku i relaksu niż ich o wiele więksi koledzy. Częstym błędem właścicieli małych piesków jest założenie, że mogą spać one dosłownie wszędzie – na poduszce, kocyku czy fotelu. Tymczasem osobne, wydzielone legowisko dla psa jest dla niego nie tylko wygodniejsze, ale i zapewnia mu lepszą „higienę snu”.

Należy dodać, że wśród niewielkich psiaków nie brakuje tych, które są narażone na choroby układu kostnego. Należą do nich np. mopsy i jamniki. Sen w niewygodnym miejscu może przyczyniać się do problemów ze stawami, a już na pewno nie działa na korzyść psa, który aktualnie boryka się z reumatycznymi bólami.

    Nazwa produktu Zdjęcie produktu Cena produktu Opcja
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar XS szary animal
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar XS różowy animal
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar XS brąz animal

Posłanie dla małego psa – na co zwracać uwagę?

Czym kierować się kupując legowisko dla małego psa? Kilka istotnych kwestii zadecyduje o tym, czy drzemki twojego zwierzaka będą zdrowe i wygodne.

  • Nie za duże, nie za małeTo oczywiste, że mały piesek nie potrzebuje wielkiego legowiska. Nie powinien jednak spać na malutkiej poduszce, na której nie może się swobodnie wyciągnąć czy zmienić pozycji podczas snu. Poszukując legowiska dla buldoga francuskiego, yorka czy innego małego psa najlepiej zdecydować się na model odrobinę większy od zwierzaka – w takim na pewno będzie mu wygodnie. W Beds4Dogs znajdziesz legowiska dla zwierzaków w różnych rozmiarach – od tych malutkich, po naprawdę spore.
  • Materiał legowiska dla psaMiły w dotyku materiał to kolejna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę poszukując legowiska dla małego psa. Niewielkich rozmiarów pupil wbrew pozorom może być bardziej kapryśny, jeśli chodzi o wybór miejsca do odpoczynku (w końcu określenie „francuski piesek” nie wzięło się z nikąd!). Zadbaj o to, aby poszycie posłania dla psa było przyjemne, a zarazem łatwe w czyszczeniu.
  • Wypełnienie legowiska dla małego psaNie zapominaj także o wypełnieniu legowiska – musi być go tyle, by pies podczas odpoczynku nie miał kontaktu z twardą podłogą. Najlepsze legowiska dla psów są wypełnione dużą ilością miękkich kulek silikonowych. Ich atutem jest także hipoalergiczność – ma to spore znaczenie zwłaszcza, że wiele małych ras psów ma skłonności do uczuleń.
  • Design legowiskaNie ukrywajmy – wygląd legowiska dla pieska ma znaczenie. Można domyślić się, że nie odgrywa on dużej roli dla zwierzaka, jednak legowisko dla psa dopasowane do wystroju pomieszczenia zawsze będzie dobrym wyborem. Posłanie dla psa w odcieniach szarości, czerni, bieli lub beżu to rozwiązania uniwersalne, sprawdzające się w rozmaitych wnętrzach. Warto rozważyć kupno legowiska dla małego psa z jego własnym imieniem.
  • Wygodne posłanie dla szczeniakaPamiętaj, że decydując się na adopcję lub kupno szczeniaka również powinieneś dopasować legowisko dla psa do jego potrzeb. Mimo, że za kilka lat zwierzak urośnie, w pierwszych latach swojego życia również należy mu się wygodny wypoczynek, dlatego nie kupuj dla niego zbyt dużego lub niewygodnego legowiska.

Legowisko dla szczeniaka ułatwi ci również nauczenie psa, że powinien spać na własnym miejscu. Przyzwyczajając do posłania psa od wczesnych lat jego życia, w przyszłości na pewno nie będziesz musiał zniechęcać go do urządzania sobie drzemek na meblach.

Legowisko dla małego psa – dla wygody i zdrowia

Wygodne legowisko dla małego psa jest mu potrzebne zupełnie tak samo, jak dużym rasom. Pamiętaj, że właściwie przygotowane miejsce do odpoczynku pozwoli twojemu zwierzakowi skutecznie regenerować siły, co jest niezwykle ważne dla jego zdrowia.