Pojawienie się szczeniaka w domu to ważne wydarzenie. Zanim nowy człowiek rodziny zagości w Twoim życiu, dowiedz się, jak się do tego przygotować – bez popadania w zbędne, zakupowe szaleństwo.

Lada moment staniesz się właścicielem szczeniaka? Dowiedz się, co powinno się znaleźć w wyprawce psiego malucha.

Karma dla szczeniaka

Szczenięta wymagają karmienia odpowiednią mieszanką, dopasowaną do młodego organizmu psa, wspomagającą jego prawidłowy wzrost. Zwykle wystarczy dowiedzieć się, jaką mieszankę stosował hodowca pieska. Innym rozwiązaniem jest wybór jednej z karm dedykowanych szczeniętom.

Miseczki

Mogłoby się wydawać, że zakup miski dla psa nie jest niczym skomplikowanym. Wiedz jednak, że pełne energii szczeniaki mogą obchodzić się nieostrożnie z naczyniami, z których jedzą. Dobrym rozwiązaniem będą miseczki na karmę i wodę na solidnym stojaku z regulacją wysokości.

Legowisko dla małego psa

Szczeniak spędzi sporo czasu na odpoczynku. Podobnie jak niemowlę, potrzebuje go dużo, aby zdrowo rosnąć. Maluch potrzebuje legowiska dla psa, które pozwoli mu zregenerować siły po zabawie.

Jakie powinno być idealne legowisko dla szczeniaka? Przede wszystkim przestronne i miękkie. Posłanie dla psa powinno być wypełnione miękkim materiałem, który odizoluje malucha od podłoża i zapewni mu komfortowy sen.

Ponadto, przygarniając szczenię, warto zainteresować się kupnem legowiska hipoalergicznego. Układ odpornościowy małego psa dopiero się kształtuje, dlatego może być on podatny na uczulenia wywoływane m. in. przez roztocza. Idealnie sprawdzi się legowisko dla psa wypełnione kulką silikonową o właściwościach antyalergicznych.

A co z wyglądem posłania dla psa? On szczeniakowi z pewnością nie zrobi większej różnicy. Jednak aby podkreślić, jak duże znaczenie odgrywa nowy członek rodziny, warto zainwestować w legowisko dla psa z imieniem.

    Nazwa produktu Zdjęcie produktu Cena produktu Opcja
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar XS szary animal
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar XS różowy animal
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar XS brąz animal

Podkłady higieniczne

Trening czystości małego psa potrwa pewien czas. Do momentu, gdy piesek nauczy się załatwiać potrzeby podczas spaceru, stosuj podkłady higieniczne. Najlepiej wyłożyć je w okolicach legowiska dla psa i tam, gdzie szczeniak bawi się najczęściej. Podkłady wykonane są z chłonnych materiałów, które zapobiegną zabrudzeniu podłogi.

Zabawki dla szczeniaka

Jeśli nie chcesz, by celem małych ząbków stały się meble i kapcie, zapewnij szczeniakowi odpowiednie zabawki nadające się do gryzienia. Doskonale sprawdzą się gadżety gumowe i silikonowe, a także zabawki pluszowe.

Akcesoria do treningu

Nawet małe psy mogą rozpocząć naukę podstawowych komend. Dla szczeniaków to świetna zabawa; tym bardziej, jeśli będą towarzyszyć jej nagrody. Zaopatrz się w tzw. smaczki i klikery, które sprawią, że pies powiąże z treningami pozytywne skojarzenia.

Środki do pielęgnacji szczeniaka

Większość psów nie potrzebuje specjalnych produktów do pielęgnacji – wystarczy szampon i ręcznik. Rasy długowłose powinny posiadać również własne nożyczki, służące do przycinania sierści. Pamiętaj, że szczeniakom należy przycinać pazurki (z użyciem specjalnych cążków) i bardzo delikatnie czyścić uszy.