Labradory to spokojne i towarzyskie psy, dlatego rodzin, które decydują się na zakup pupila właśnie tej rasy nie brakuje. Tuż obok licznych zalet, labradory posiadają jednak wiele wymagań, wynikających m. in. z ich dużych rozmiarów. Jednym z nich jest odpowiednio duże i wygodne miejsce do wypoczynku. Dowiedz się, jakie legowisko dla labradora okaże się najlepszym wyborem.

Labrador – idealny przyjaciel rodziny

Każdy, kto miał w domu psa rasy labrador wie, że wyróżniają się one bardzo spokojnym i przyjaznym usposobieniem. To idealna rasa do domu, w którym mieszkają dzieci, świetnie „dogadują się” także z kotami. Podbijają serca swoją cierpliwością i sprytem, dzięki którym są wykorzystywane w dogoterapii. Kolejną z cech, która stoi za dobrą sławą labradorów jest to, że są bardzo inteligentne.

Decydując się na poszerzenie rodziny o psa rasy labrador trzeba mieć na uwadze nie tylko jego liczne atuty, ale również specyficzne wymagania. Pamiętaj, że słodki szczeniaczek będzie rósł w ekspresowym tempie, aby w wieku kilku lat osiągnąć naprawdę pokaźne rozmiary.

Leniwa natura labradorów

Nie powiedzieliśmy ci jeszcze jednej rzeczy – choć labrador lubi spacery i aktywność fizyczną to, jaki tryb życia będzie prowadzić zależy głównie od ciebie. Te masywne psy łączą swoje imponujące umiejętności z… wielkim zamiłowaniem do jedzenia. Labrador, który nie będzie zachęcany do biegania i zabawy może, szybko popaść w nadwagę. Właśnie z tego względu bardzo ważne jest to, by poświęcać mu sporo czasu i każdego dnia zapewniać mu odpowiednią dawkę aktywności.

Jak dbać o psa rasy labrador?

Labradory to bardzo wrażliwe i towarzyskie psy, dlatego każdego dnia potrzebują zainteresowania ze strony właściciela. Decydując się na psa tej rasy należy zadbać również o zbilansowaną dietę dopasowaną do jego potrzeb, a także zapewnienie mu odpowiedniej jakości wypoczynku. Nieodłącznym jego elementem jest oczywiście legowisko dla psa, dopasowane do specyficznych wymagań labradora.

Jakie legowisko dla labradora wybrać?

Aby labrador czuł się dobrze w nowym domu, powinieneś zapewnić mu odpowiednie warunki do zabawy, ale także regeneracji sił. Jednym z nich jest dobór odpowiedniego legowiska dla psa, w którym duży pupil będzie czuł się swobodnie i komfortowo. W takim razie, na jakie cechy należy zwrócić uwagę poszukując posłania dla psa rasy labrador?

 • Legowisko dla psa dużych rozmiarów
  To oczywiste: duży pies równa się dużemu legowisku. Jeszcze raz podkreślamy, że labradory rosną naprawdę szybko, dlatego już przygarniając szczenię warto pomyśleć o dużym posłaniu, które wystarczy na lata. Labrador z całą pewnością nie będzie czuł się dobrze śpiąc w zbyt małym legowisku, na dywanie czy fotelu.W Beds4Dogs znajdziesz legowiska dla dużych ras psów, w tym także legowisko dla labradora. Polecamy modele w rozmiarach od L do XXL, dopasowane do zwierzaków o różnej wadze.
 • Jaki kolor legowiska dla labradora?
  Labradory mogą mieć sierść w kolorze żółtym, czekoladowym lub czarnym. Dwa razy do roku psy tej rasy bardzo intensywnie linieją, dlatego musisz być przygotowany na wzmożone sprzątanie. Najlepszym wyborem będzie legowisko dla labradora w kolorze dopasowanym do odcienia jego sierści – wówczas będzie ona mniej widoczna, a posłanie będzie prezentowało się estetycznie przez dłuższy czas.
 • Miękkie posłanie dla psa labradora
  Wśród wielu swoich atutów, labradory mają niestety pewne słabości. Jak wiele innych dużych ras, w podeszłym wieku mogą cierpieć na choroby zwyrodnieniowe stawów. Pupil z taką dolegliwością bezwzględnie powinien odpoczywać na miękkim legowisku, które odizoluje go od twardego podłoża. Legowiska Beds4Dogd wypełnione dużą ilością antyalergicznej silikonowej kulki są niesamowicie miękkie i wygodne – nawet dla dużych i ciężkich psów. Uwierz – sprawdziliśmy to!
 • Legowisko dla psa łatwe w czyszczeniu
  Jak już wiesz, labrador dość mocno linieje, dlatego jego legowisko będzie wymagało regularnego czyszczenia. Psy tej rasy lubią spędzać czas na zewnątrz, dlatego nie raz może zdarzyć się, że legowisko zostanie zabrudzone piaskiem czy ziemią. To jednak żaden problem – wystarczy, że zdecydujesz się na posłanie dla psa ze ściąganym pokrowcem, który można łatwo wyprać w pralce.
 • Legowisko dla labradora w ustronnym miejscu
  Legowisko dla labradora, podobnie jak i sam pies, musi być duże. Oznacza to, że powinieneś dokładnie zaplanować miejsce, w którym będzie się znajdowało. Umieszczenie posłania dla psa przy drzwiach wejściowych czy na środku gwarnego pokoju z pewnością nie jest dobrym wyjściem. Zaplanuj cichy i spokojny kącik odpoczynku twojego labradora, co pozwoli mu bez problemu regenerować siły.

Wygodne posłanie dla psa rasy labrador – warunek psiego szczęścia

Wielokrotnie już podkreślaliśmy, jak ważna jest odpowiednia jakość snu dla zdrowia i samopoczucia każdego psa. W przypadku ras tak wrażliwych jak labrador, dobry wypoczynek zyskuje jeszcze większe znaczenie. Wybierz legowisko dla psa mądrze; idziemy o zakład, że twój labrador będzie ci wdzięczny!