Jaki on słodki! Jaki piękny! Jaki malutki! Te zdania najczęściej słyszą właściciele szczeniaczków. Zazwyczaj same zachwyty nad nowym członkiem rodziny. Jednak nie każdy ma świadomość, że decyzja o pojawieniu się szczeniaczka jest prawdziwym wyzwaniem, a zanim go przywieziemy musimy postarać się o wyprawkę dla naszego nowego milusińskiego.
Decydując się na kupno szczeniaczka w hodowli sporo rzeczy podpowie nam hodowca. Nowi właściciele otrzymają też od niego małą wyprawkę, która ułatwi start w nowym domu i zabezpieczy pierwsze dni z czworonożnym członkiem rodziny. Decydując się na adopcję możemy liczyć na wskazówki w wychowaniu, ale o pierwsze rzeczy dla pieska nowa rodzina musi zadbać sama.

Co kupić?

Pieska do domu musimy w czymś przywieźć. Wcześniej warto zaopatrzyć się w transporter odpowiedni do rozmiarów pieska oraz w pierwszą smycz i obróżkę lub szelki dla szczeniaczka. Od początku musimy być też przygotowani do jego żywienia. Odpowiednie miseczki (najlepiej dwie – jedna na jedzenie, a druga na wodę) i karmę, którą najlepiej wybrać po konsultacji z osobami, z którymi wcześniej przebywał piesek. Trzeba pamiętać, by była to karma dedykowana szczeniaczkom. Tylko taka zapewni im na tym etapie życia odpowiedni rozwój i wszystko to, czego mały pies potrzebuje, by zdrowo rosnąć.

Ważne są również podkłady dla psów. Musimy założyć, że szczeniak nie będzie od razu załatwiał się na zewnątrz. W pierwszych dniach może mu się to zdarzyć w domu. Szczególnie zaraz po przebudzeniu się, po jedzeniu czy po zabawie. Jeśli nauczymy go załatwiania potrzeb fizjologicznych na podkłady zaoszczędzimy sobie kałuży w każdej części mieszkania. Z czasem będzie też łatwiej opanować wychodzenie na zewnątrz.

Trzeba też pamiętać, że szczenięta lubią sobie pogryźć, więc żeby nie wyżywały się na domowych akcesoriach trzeba zadbać o zabawki dla nich. Tutaj sprawdzą się gryzaki lub sznurki z węzłami.

Legowisko dla psa

Psie maluchy sporo śpią. Do komfortowego wypoczynku i snu niezbędne jest odpowiednie legowisko dla psa. Należy zwrócić uwagę na miejsce, w którym zostanie ono ustawione, ale nie tylko. Bardzo ważną rolę odgrywa samo legowisko dla psa. Aby szczeniak czuł się w nim komfortowo i bezpiecznie musimy pamiętać, by odpowiednio dobrać rozmiar. Legowisko dla psa powinno rosnąć razem z nim. Tylko wtedy pies będzie czuł się w nim dobrze, będzie chciał w nim odpoczywać i spać. Wybierając legowisko dla psa warto zwrócić uwagę na sposób jego czyszczenia. Mały piesek szybko je wybrudzi, więc musimy być przygotowani na częste sprzątanie. Najlepiej byłoby zaopatrzyć się w legowisko, które można rozebrać, bo wówczas mamy możliwość dokładnego wyprania go w pralce – takie legowiska dostępne są w ofercie naszego sklepu. Polecamy legowiska dla małych ras, takie jak legowisko dla yorka oraz większych psów: legowisko dla labradora.

Zabezpieczenie mieszkania

Szczeniaki są bardzo ciekawe świata. Wszędzie wejdą, zajrzą, wszystkiego chcą spróbować. Dlatego przed pojawieniem się malutkiego pieska w domu trzeba dobrze zabezpieczyć przestrzeń, w której pies będzie przebywał. Tak, aby przypadkiem nie mógł zrobić sobie krzywdy.