Wielu właścicieli psów, wybierając posłania dla swoich milusińskich, w pierwszej kolejności kieruje się designem produktu. Ma być estetyczny i pasujący do pomieszczenia. Postawmy sprawę jasno: to jedna z wielu cech idealnego legowiska dla psa, jednak z całą pewnością nie najważniejsza. Najistotniejsze jest przecież to, aby posłanie było zdrowe dla psa i zapewniało mu jakościowy wypoczynek. Jak dobrać legowisko, które jest łaskawe dla psich stawów, kręgosłupa czy mięśni?

Psy, jak wszystkie organizmy, do pełni zdrowia potrzebują wypoczynku. Jednak to, gdzie się on odbywa, nie pozostaje bez znaczenia. Sprawdź, na co uważać, kupując legowisko dla psa. Jak wybrać to, które będzie nie tylko ładne, ale i zdrowe?

Nieodpowiednie legowisko dla psa – to niebezpieczne!

Na samym początku chcielibyśmy uczulić Cię na kwestię, jaką jest pochopny zakup legowiska dla psa. Proponując zwierzakowi posłanie wątpliwej jakości, ryzykujesz nie tylko to, że będzie on niewyspany. Legowisko, które nie gwarantuje psiej sylwetce właściwego podparcia, może przyczynić się do wielu problemów zdrowotnych.

  • Nieodpowiednie posłanie może doprowadzić do obciążania psich stawów.

  • Legowisko powodujące uciski utrudnia prawidłowe krążenie krwi, a tym samym uniemożliwia odżywianie wszystkich tkanek psiego organizmu.

  • Źle dobrane psie łóżko to prosta droga do wad układu kostnego, a nawet deformacji – zwłaszcza gdy psiak spędza w legowisku wiele lat.

Jakich legowisk dla psów się wystrzegać?

Jednak, co kryje się pod hasłem „nieodpowiednie legowisko”? Mówiąc o nim, mamy na myśli przede wszystkim wypełnienie. Jest ono równie istotne, co materac, który stosujesz we własnym łóżku. Przyznasz chyba, że ten z wątpliwej jakości materiałów obniża jakość snu, a nieraz także powoduje bóle mięśni i stawów.

Legowiska dla psów wypełnione niskiej jakości surowcami, takimi jak zwykła pianka tapicerska, niestety nie zdają egzaminu. Odgniatanie się wypełnienia powoduje jego odkształcenia; z czasem nawet najlżejszy piesek wygniecie takie legowisko niemalże do samej podłogi.

Kolejną cechą, przez którą legowisko bardziej szkodzi, niż pomaga, jest nieodpowiedni rozmiar i konstrukcja. Zbyt małe posłanie dla psa uniemożliwia mu przyjęcie komfortowej pozycji, podobnie jak nieergonomiczny kształt legowiska.

Warto przyjrzeć się także jakości poszycia legowiska dla psa. To wykonane z nieoddychającego materiału na pewno nie zda egzaminu. Niewłaściwa tkanina może sprawiać, że psiak będzie szybko się przegrzewać (szczególnie latem). Może doprowadzać również do alergii.

Poznaj nasze zdrowe legowiska dla psów

W naszej fabryce psich snów to właśnie komfort czworonożnych przyjaciół jest najistotniejszy. Projektując i szyjąc legowiska Beds4Dogs, inspirujemy się kształtem psiej sylwetki, jak również wagą zwierzaka. To właśnie dlatego w naszej ofercie znajdziesz legowiska dedykowane psom o różnych gabarytach, jak również ciężkości.

Dodamy, że nasze silikonowe wypełnienia są stuprocentowo antyalergiczne. Silikon ogranicza rozwój roztoczy, grzybów i pleśni, co ma szczególne znaczenie dla psów z uczuleniami. Ponadto, dzięki wypełnieniu z silikonu, legowisko nie pochłania nieprzyjemnych zapachów.

Wypełnienie, które podpiera sylwetkę

Nasze legowiska dla psów wypełniamy solidną ilością kulki silikonowej, dzięki czemu pozostają idealnie sprężyste przez cały okres użytkowania. Silikonowe wypełnienie dopasowuje się do sylwetki zwierzaka, co pozwala mu na przyjęcie dogodnej pozycji w trakcie wypoczynku. Ponadto, dzięki dużej gęstości wypełnienia, spełni ono wymagania nawet ciężkich zwierzaków. W Beds4Dogs znajdziesz nawet posłania dla psów ras olbrzymich, takich jak cane corso!

Idealnie dopasowany rozmiar

To podstawa wygodnego wypoczynku. Chcemy, by nasi psi klienci mogli swobodnie przewracać się w swoich legowiskach i wyciągać łapki. To właśnie dlatego oferujemy legowiska w rozmiarach od S do XXL. Zapewniamy, że znajdziesz u nas idealne łóżeczko dla psa – bez względu na to, czy jest to malutki york, czy wielki bernardyn.

Doskonałe dla każdego psa

Nasze legowiska kochają szczeniaki, psy dorosłe, ale także seniorzy. Specjalnie wykrojony rant posłania ułatwia wejście do niego, nawet jeśli piesek ma problemy z chodzeniem. To duże ułatwienie również dla piesków niewielkich ras, jak również i tych, które ze względu na genetyczne predyspozycje narażone są na choroby kręgosłupa (np. jamniki). Nasze legowiska są również w pełni bezpieczne dla suczek spodziewających się potomstwa.

Legowisko dla buldożka

Zdejmowany, przewiewny pokrowiec

Poszycia naszych legowisk produkujemy z wysokiej jakości tkaniny tapicerskiej, która jest miła w dotyku, przewiewna i zapewnia odprowadzanie wilgoci. To znacznie wpływa na higienę snu zwierzaka. W razie potrzeby pokrowiec możesz zdjąć i wyprać go w pralce: nasze poszycia wyposażamy w zamki błyskawiczne.

Zdrowe i piękne legowiska dla psów

W Beds4Dogs łączymy modny design z ergonomią i higieną psiego snu. Możesz być pewien, że wybierając nasz produkt, wręczasz swojemu zwierzakowi zdrowe i wygodne legowisko na lata. Zapoznaj się z naszą ofertą – podaruj ukochanemu zwierzakowi najlepsze sny i pełen komfort.