My, ludzie, co jakiś czas wymieniamy materace w swoich łóżkach, by spać zdrowiej i wygodniej. A co z legowiskiem dla psa? Jak długo zwierzak powinien korzystać z jednego posłania? I co świadczy o jego zużyciu? O tym przeczytasz w naszym dzisiejszym artykule.

Twój psiak od lat korzysta z jednego posłania? Zastanawiasz się, czy aby nie najwyższa pora na jego wymianę? Pamiętaj, że dobre posłanie dla psa jest jednym z warunków zdrowego, regenerującego snu. Jeśli jest zużyte, Twój pupil może wysypiać się gorzej. Nawet najlepsze legowisko dla psa ma określoną odporność, dlatego prędzej czy później będzie wymagać wymiany na nowe.

Dobre legowisko dla psa, czyli jakie?

Na sam początek warto zastanowić się nad tym, jakie cechy powinno mieć idealne legowisko dla psa, aby ten wysypiał się dobrze i zdrowo.

 • Podstawą jest przede wszystkim dobre wypełnienie posłania, odpowiadające za komfort drzemek. Jeśli jest elastyczne, dopasowuje się do krzywizny i wagi ciała pieska, możesz być spokojny o jego wygodę.

 • Legowisko dla psa powinno być pokryte materiałem łatwym w czyszczeniu, a zarazem miłym w dotyku. Nie zapominaj, że psy również dysponują tym zmysłem i bez wątpienia odróżniają przyjemne materiały od tych szorstkich oraz twardych.

 • Dobre legowisko dla psa to takie, które jest dopasowane do jego indywidualnych potrzeb. Mamy na myśli przede wszystkim wagę i wymiary pieska. Zwierzak w posłaniu powinien zmieniać pozycję swobodnie.

 • Każdy właściciel psa powinien rozważyć zakup legowiska z antyalergicznym wypełnieniem. Pamiętaj, że uczulenie u zwierzaka może rozwinąć się w każdym momencie jego życia. Jak więc mówi stare przysłowie, lepiej dmuchać na zimne.

Kiedy wymienić posłanie dla psa?

Odpowiedź jest prosta: wtedy, kiedy legowisko dla psa zdradza symptomy zużycia. Mogą pojawić się one wcześniej bądź później, w zależności od temperamentu zwierzaka, jego gabarytów oraz oczywiście jakości samego łóżeczka.

O zużyciu legowiska dla psa świadczą m.in.:

 • Wgniecenia i odkształcenia,

 • Rozdarcia materiału,

 • Przebarwienia,

 • Zmechacenia.

Jeśli po przyjrzeniu się legowisku stwierdzisz, że występuje na nim większość z wyżej wspomnianych objawów, najlepsza pora na jego wymianę.

Legowisko dla psa powinno być wymienione również wtedy, gdy twój pupil nagle zmieni swoje gabaryty. Jeśli zwierzę przytyło, urosło lub jest w ciąży, należy zapewnić mu większe posłanie, w którym będzie mogło swobodnie się wyciągać oraz przekręcać na boki. Zbyt ciasne legowisko z całą pewnością uniemożliwi mu komfortową drzemkę.

  Nazwa produktu Zdjęcie produktu Cena produktu Opcja
 • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar M szary animal
 • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar M różowy animal
 • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar M różowy

Wybierz legowisko, które cieszy oko

Nie ukrywajmy: wygląd legowiska dla pieska również ma znaczenie. Poszarpane, wygniecione posłanie jest nie tylko niewygodne dla zwierzaka, ale także niekorzystne dla estetyki całej przestrzeni. To kolejny z powodów, dla których podczas zakupu legowiska warto zwrócić szczególną uwagę na jego jakość. Starannie wykonane posłanie dla psa posłuży mu dłużej, jak również świetnie będzie prezentować się w twoim domu przed lata. Ponadto, warto zdecydować się na posłanie o ponadczasowym, zawsze modnym designie.

Zamów legowisko dla psa na lata!

Pamiętaj, że decydując się na dobre legowisko dla psa, nieprędko będziesz musiał przejmować się jego wymianą. W Beds4Dogs na twojego pupila czekają legowiska dla psa z imieniem, wykonywane ręcznie z najlepszej jakości materiałów. Stosujemy m.in. dopasowującą się do ciała pieska kulkę silikonową oraz tapicerski, wytrzymały materiał. Z opinii klientów wynika, że z naszych legowisk pieski korzystają nie rok czy dwa, ale o wiele, wiele dłużej!