Wiosna w naszych domach to czas generalnych porządków. Wietrzymy szafy, piwnice, sprzątamy i odkurzamy. Taki sam zabieg powinien zostać zafundowany legowisku dla psa. Oczywiście zawsze wtedy, gdy tego wymaga, ale jeśli nie mamy takiej możliwości, to wiosna będzie doskonałą okazją do odświeżenia posłania dla pupila.

Jak czyścić legowisko dla psa?

Ilu producentów, tyle różnych legowisk. Dlatego też przed podjęciem decyzji o odświeżeniu legowiska powinniśmy poszukać zaleceń producenta dot. czyszczenia posłania. Jeśli legowisko zostało wykonane z ekoskóry, to przed nami najłatwiejsze zadanie. Legowisko dla psa wystarczy odkurzyć, przetrzeć wilgotną szmatką i wywietrzyć. Gotowe. Trudniej jest, gdy legowiska wykonane są z różnego rodzaju tkanin. Dlatego tutaj niezbędne jest zorientowanie się, w jaki sposób legowisko można czyścić. Do legowiska powinna być dołączona metka z przepisem na czyszczenie. Dużym udogodnieniem będzie legowisko z wszytymi zamkami. Wówczas pokrowiec można zdjąć i wrzucić go do pralki. Tym sposobem odświeżymy posłanie nawet w dużym rozmiarze.

    Nazwa produktu Zdjęcie produktu Cena produktu Opcja
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar XS szary animal
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar XS różowy animal
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar XS brąz animal

Wyprać legowisko czy nie?

Jeśli legowisko wykonane jest z materiału, który można prać w pralce, to najczęściej producenci zalecają pranie w temperaturze od 30-50 stopni. Po wypraniu należy je rozłożyć do wysuszenia. Są jednak i takie tkaniny, które w pralce mogą ulec zniszczeniu. Wtedy legowisko możemy odkurzyć i wywietrzyć bądź przetrzeć na mokro. Warto też skorzystać z preparatów odświeżających, które wyprodukowane są specjalnie dla zwierząt i dostępne są w sklepach zoologicznych. Wyjątkowo duże i mocno zanieczyszczone legowiska można oddać do pralni.

Czy sprawdzamy jak prać legowisko zanim je kupimy?

Często decydując się na zakup legowiska kierujemy się wygodą naszego czworonoga i wyglądem posłania. Chcemy, aby w legowisku było psu po prostu dobrze, ale też zależy nam na tym, by legowisko cieszyło nasze oko. Jednak ładny wygląd nie zawsze idzie w parze z funkcjonalnością. Dlatego jeszcze przed zakupem warto sprawdzić, czy legowisko można czyścić i w jaki sposób to robić. Niektórzy producenci legowisk znaczenie ułatwiają proces odświeżania posłania poprzez np. wszyte zamki, wysokiej jakości tkaninę czy nie zmieniające kształtu wypełnienie z kulki silikonowej. Są też jednak i tacy, którzy skupiają się tylko na wyglądzie legowiska w momencie sprzedaży. Po pewnym czasie użytkowania i pierwszym praniu okazuje się, że legowisko można wyrzucić.