Jeśli chcesz, aby Twój zwierzak towarzyszył Ci zawsze i wszędzie, zabieranie go w podróż samochodem bywa nieuniknione. Na całe szczęście czworonogi zazwyczaj znoszą jazdę autem dobrze, a niektóre z nich wprost za nią przepadają! Aby wspólne podróżowanie było jeszcze wygodniejsze, warto znaleźć w aucie odrobinę miejsca na legowisko dla psa. Jak zorganizować przestrzeń dla czworonoga, by czerpał radość z jazdy samochodem?

Przyzwyczajając psa do podróżowania od okresu szczenięcego zyskasz wiernego kompana bliskich i dalekich wypraw. Oswajanie psa z samochodem ma również inną ważną zaletę – zwierzak nie będzie stresował się podróżami podczas prozaicznych sytuacji, takich jak wyprawa do weterynarza. Sposoby na to, jak umilić psu jazdę autem są różne – jednym z tych najbardziej oczywistych wydaje się umieszczenie w pojeździe legowiska dla psa.

Jakie posłanie dla psa do auta?

Czy do samochodu należy wybrać specjalne łóżko dla psa? A może wystarczy to, które na co dzień znajduje się w domu? Poznaj cechy idealnego posłania dla czworonoga, które warto zabierać w podróże samochodowe.

  • Posłanie dla psa dopasowane rozmiarem

To chyba oczywiste – legowisko dla psa powinno być dostosowane do wymiarów zwierzaka. Legowisko dla labradora musi być naprawdę spore podczas, gdy posłanie dla buldoga francuskiego ma bardzo kompaktowe rozmiary.

  • Miejsce na legowisko dla psa

Jeśli Twój pies (a co za tym idzie – jego legowisko) jest duży, na mobilną „sypialnię” warto zaaranżować bagażnik. Wyjmij z niego zbędne rzeczy i zdejmij górną półkę tak, aby zwierzak miał dostęp do światła. Małe legowiska dla psów można umieścić na tylnych siedzeniach.

  • Psie legowisko z właściwych materiałów

Niezależnie, czy wybieracie się na wycieczkę do lasu czy dłuższe wakacje, pies wchodzący do samochodu najpewniej nie będzie miał czystych łapek. Wybieraj legowiska pokryte odpowiednimi tkaninami, które bez problemu można wyczyścić. Materiał legowiska dla psa musi być również trwały.

    Nazwa produktu Zdjęcie produktu Cena produktu Opcja
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar XS szary animal
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar XS różowy animal
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar XS brąz animal

Wygodna podróż ze zwierzakiem: legowisko dla psa i co jeszcze?

O co jeszcze warto zadbać podczas wycieczek z ukochanym pupilem? Jeśli dopiero rozpoczynasz przyzwyczajanie psa do samochodu zadbaj o to, by w pojeździe panował spokój. Zrezygnuj z głośnej muzyki i żywiołowych rozmów. Aby zwierzę było bardziej relaksowane, do posłania dla psa możesz wrzucić jego ulubione zabawki lub przysmaki. Pamiętaj również, że podczas dłuższych wyjazdów zwierzę musi mieć stały dostęp do świeżej wody.

Nikomu nie trzeba zapewne przypominać, że psa pod żadnym pozorem nie należy pozostawiać w samochodzie w trakcie upałów – latem auta nagrzewają się naprawdę szybko, a rosnąca temperatura stanowi realne zagrożenie dla zdrowia i życia zwierzęcia.

Wygodne wycieczki w legowisku dla psa

Jazda samochodem z psem może być wspaniałą przygodą – wystarczy, że stopniowo będziesz do niego przyzwyczajać swojego milusińskiego. Pamiętaj również o odpowiednim legowisku dla psa – dużym dla pokaźnych ras, mniejszym dla drobnych piesków. Życzymy przyjemnego podróżowania!