Wiele osób uważa, że opieka nad psem pozbawionym sierści to bułka z masłem. W końcu czworonóg nie pozostawia po sobie kosmatych śladów gdzie popadnie, nie trzeba go również czesać. Rozważający zakup psa rasy nagiej powinni jednak wiedzieć, że opieka nad pupilem bez sierści tylko z pozoru jest banalna. Taki zwierzak wymaga bardzo starannej pielęgnacji oraz odpowiedniego legowiska dla psa. Dziś podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu.

Masz psa rasy nagiej? A może dopiero planujesz jego zakup bądź adopcję? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Nie każdy bowiem wie, jak istotny dla zdrowia bezwłosego psa jest dobór odpowiedniego rodzaju legowiska. Jako eksperci w tym zakresie radzimy, na co zwrócić uwagę, zamawiając psie łóżeczko dla pupila bez sierści.

Pies bez sierści – ulga czy multum obowiązków?

Zapewne każdy właściciel psa z długą i wypadającą sierścią choć raz pomyślał sobie, jak cudownie byłoby, gdyby pupil z natury nie miał żadnej pokrywy włosowej. Psia sierść co najmniej raz do roku wypada bardzo intensywnie, pokrywając meble, podłogę i dywany.

Pies pozbawiony sierści wydaje się rozwiązaniem problemu. Bezwłosy zwierzak, którego nie musisz codziennie czesać, ma jednak swoje drugie oblicze.

Psy nagie, do których zaliczyć można na przykład grzywacza chińskiego, psa meksykańskiego oraz peruwiańskiego, w rzeczywistości wymagają staranniejszej pielęgnacji niż ich kosmaci znajomi. Wynika to ze zwiększonej wrażliwości skóry, podatnej na działanie promieni UV, detergentów, ale także alergenów.

Skóra psów nagich musi być często myta odpowiednimi kosmetykami, jak również regularnie nawilżana. Jest podatna na powstawanie zaskórników, odmrożenia oraz poparzenia posłoneczne. Do tego dochodzi zwiększona skłonność do kłopotliwych alergii kontaktowych. Z tych powodów właściciel psa nagiego powinien zwracać uwagę na jego pielęgnację, jak również dobór właściwych akcesoriów, które nie zaszkodzą jego zdrowiu.

Legowisko dla psa rasy nagiej

Nie tak dawno opowiadaliśmy, jak dbać o psa bez sierści, by ten mógł cieszyć się jak najlepszym zdrowiem. Dziś chcielibyśmy skupić się na kwestii podatności ras nagich na alergie oraz doborze legowiska, które będzie dla nich nie tylko wygodne, ale i bezpieczne.

W takim razie, jakie cechy powinno spełniać legowisko dla psa bez sierści?

Antyalergiczne legowiska dla psa nagiego

To absolutny priorytet, który na uwadze powinien mieć każdy właściciel pieska bez pokrywy włosowej lub takiego, który ma bardzo skąpą sierść. Skóra psów ras nagich jest bardzo wrażliwa na czynniki zewnętrzne i wiele z nich może ją uczulać.

Psy ras nagich mogą cierpieć na alergie kontaktowe, związane z substancjami chemicznymi, a także alergenami. Zwykłe legowisko dla psa może stanowić siedlisko grzybów, pleśni i roztoczy, które na pewno nie służą wrażliwemu czworonogowi.

Wybierz legowisko dla pieska wypełnione antyalergiczną kulką silikonową. Czemu deklasuje ona inne rodzaje wypełnień? Silikon to materiał antyseptyczny, niepodatny na rozwój drobnoustrojów. Nie bez powodu jest wykorzystywany na szeroką skalę w medycynie. Legowisko dla psa wypełnione tworzywem silikonowym to gwarancja, że pupil nie będzie musiał wypoczywać w towarzystwie alergenów.

Delikatny materiał legowiska dla psa

Wystawiona na działanie szorstkich powierzchni skóra nagich piesków może bywać podrażniona. Nawet, jeśli codziennie pielęgnujesz ją, używając odpowiednich balsamów, szorstkie tkaniny nie będą jej służyć. Najlepszym posłaniem dla pieska bez sierści okaże się to pokryte mięciutką tapicerską tkaniną.

Bez fałszywej skromności przyznajemy, że nasze legowiska dla psów są tak miłe w dotyku, że ich ciągłego głaskania nie mogą zaprzestać właściciele czworonogów. Łatwo więc się domyślić, że pieskom śpi się na nich przyjemnie.

Wybierz kojec dla psa, który można prać

Jak wspomnieliśmy, nagie pieski często bywają alergikami, dlatego czystość ich legowisk jest bardzo istotna. Posłanie dla psa ze zdejmowalnym pokrowcem poduchy pozwoli zachować go w nienagannej czystości. Pamiętaj jednak, że w przypadku piesków bez sierści, elementy legowiska należy prać w delikatnych detergentach, na przykład tych dedykowanych niemowlętom.

Wygoda ma znaczenie

Pieski bez sierści są z natury wrażliwe i delikatne. Zwykle są to typowe pieszczochy stworzone do odpoczynku w domu. Zadbaj o to, by twój zwierzak posiadał własne, bardzo wygodne miejsce do codziennego wypoczynku. Jego legowisko powinno być idealnie miękkie i doskonale dopasowywać się do ciężaru ciała. Przydadzą się również poduszeczki, które prócz pełnienia funkcji dekoracyjnej, pozwolą psu na komfortowe oparcie pyszczka w trakcie drzemki.

Znajdź najlepsze legowisko dla psa rasy nagiej

Beds4Dogs oferuje legowiska dla psów każdej rasy, a także kundelków. Zdrowie i wygoda nagich piesków nie są dla nas tajemnicą, dlatego z przyjemnością doradzimy ci, który model posłania sprawdzi się w przypadku twojego pupila.