Psie imprezy urodzinowe jeszcze do niedawna wydawały się bardzo ekscentrycznym pomysłem. Dziś wielu właścicieli psiaków decyduje się na uczczenie tej ważnej daty poprzez organizację przyjęcia. Nie obędzie się oczywiście bez prezentów. Jednym z nich może być całkiem nowe legowisko dla psa. Co jeszcze warto podarować pupilowi w dniu jego urodzin?

Psie urodziny – nowa moda

Imprezy urodzinowe dla psów to moda, która przywędrowała do nas z zachodu. Jeszcze kilkanaście lat temu o kimś, kto organizuje przyjęcie dla psa, wiele osób powiedziałoby „szalony!”. Dziś to bardzo powszechna sprawa.

Skoro pies jest członkiem rodziny, dlaczego miałby nie obchodzić urodzin z najbliższymi? To świetna okazja do wręczeniu zwierzakowi nowych gadżetów, specjalnych przysmaków oraz organizacji spotkania z przyjaciółmi.

Jak zorganizować przyjęcie urodzinowe dla psa?

Przyjęcie urodzinowe może być znakomitą okazją do rozpieszczenia zwierzaka, a także spotkania się ze znajomymi, którzy tak samo jak ty kochają psy. Jak zaplanować imprezę krok po kroku?

Dekoracje urodzinowe

Impreza urodzinowa nie obejdzie się bez dekoracji. Kolorowe napisy, girlandy czy czapeczki dla gości to świetny sposób na stworzenie imprezowego klimatu. Zrezygnuj jednak z akcesoriów, które mogą drażnić solenizanta i przybyłych gości. Trąbki czy pękające balony nie są najlepszym pomysłem!

Goście urodzinowi

Kolejnym etapem przygotowań jest sporządzenie listy gości. W przypadku psich urodzin, im mniej, tym lepiej. Ogranicz się do osób, które twój pies dobrze zna i lubi. Oczywiście, na imprezę mogą przyjść nie tylko ludzie, ale też również znane mu inne psy.

Miejsce imprezy

Urodziny dla psa możesz zorganizować w domu lub w ogrodzie. Druga opcja pozwoli ci na większą dowolność w wyborze gości oraz organizacji zabaw. Jeśli jednak impreza odbędzie się w mieszkaniu, zadbaj o dostateczną ilość miejsca do psich harców.

Zabawy urodzinowe

Solenizant i jego psi „znajomi” będą szczęśliwi, jeśli na imprezie spotkają ich ciekawe atrakcje. Zabawą, którą możesz zaplanować dla wszystkich psów, jest nosework. Przygotuj matę węchową z gumowej wycieraczki do butów, przez którą przepleciesz dużo skrawków materiału. W tkaninie ukryj przysmaki. Psy podczas poszukiwań będą podekscytowane i co ważne, zaangażują do pracy swoje nosy. Na świeżym powietrzu warto zorganizować tor przeszkód, zabawę we frisbee lub aport.

Nie zapomnij o torcie!

Tort urodzinowy dla psa możesz przygotować z tego, co twój zwierzak lubi najbardziej – oczywiście w granicach rozsądku. Nie powinien być duży (chyba, że solenizant zechce podzielić się z innymi psimi uczestnikami imprezy). Do jego przygotowania możesz wykorzystać dobrej jakości karmę, psie smaczki, jak również BARF.

Jaki prezent kupić psu na urodziny?

Czym byłyby urodziny bez prezentów? To świetna okazja do tego, aby obdarować psiaka przydatnymi akcesoriami. Sporządziliśmy listę, która przyda się zarówno właścicielom psich solenizantów, jak i tym, którzy zostali zaproszeni na imprezę w charakterze gości.

Legowisko dla psa z imieniem na urodziny

Personalizowane legowisko dla psa to znakomity upominek dla każdego pupila. Naszyte na froncie imię nie pozostawi złudzeń – to posłanie dedykowane specjalnemu zwierzakowi. W Beds4Dogs uszyjemy dla twojego psa legowisko w pełni dopasowane do jego potrzeb.

Dopasuj kolor i rozmiar legowiska, a następnie wybierz napis, jaki ma znaleźć się na jego przedzie. Później nie pozostaje już nic innego, jak zaczekać na dostawę prezentu!

Ciepły kocyk do legowiska dla psa

Kocyków nigdy za wiele. Jeśli twój pupil lubi wypoczywać w legowisku dla psa, ciepły kocyk, w którym można się schować na pewno go ucieszy.

Zabawki dla psów

Bez wyjątku każdy pies ucieszy się z nowej zabawki. Miękka kosteczka do podgryzania, piłka czy gumowy gryzak zapewnią mu rozrywkę na bardzo długi czas.

Kupując zabawkę sprawdź, czy posiada ona certyfikaty bezpieczeństwa i czy została wykonana z nietoksycznych materiałów. Unikaj zabawek z niepewnych źródeł.

Psie przysmaki

Czworonożne łasuchy najbardziej ucieszą się z paczki przekąsek. Podczas ich zakupu upewnij się jednak, że ich skład wyróżnia się wysoką jakością. Psie przysmaki powinny być nie tylko pyszne, ale i zdrowe. Dobrym pomysłem na prezent okaże się zakup przekąsek przeznaczonych do czyszczenia jamy ustnej psa.

Kosmetyki dla psa

Zestaw kosmetyków to bardzo praktyczny prezent dla każdego zwierzaka. Zwłaszcza jeśli solenizant ma długą i wymagającą sierść, dobry szampon w pakiecie ze szczotką sprawdzą się doskonale.

Książka – prezent dla psa i właściciela

Jeśli chcesz sprawić niespodziankę psu i jego panu, w ramach prezentu wręcz im książkę poświęconą psiej tresurze. Właściciel psa dowie się, jak efektywnie spędzać czas ze swoim przyjacielem. Pies z kolei zyska wiele rozrywki i nauczy się całkiem nowych rzeczy.

Psie urodziny warto świętować!

Okaż swojemu pupilowi miłość i zorganizuj dla niego przyjęcie urodzinowe. To okazja do ciekawego spędzenia czasu oraz rozpieszczenia zwierzęcia, no i oczywiście – zgarnięcia praktycznych prezentów. A może zostałeś zaproszony na psie urodziny? Skorzystaj z naszych propozycji na świetny prezent.