Tego uroczego psiaka nie można pomylić z żadnym z innym. Corgi – bo o nim mowa – ma swoich zwolenników na całym świecie. Wśród nich znajduje się nawet królowa Anglii, Elżbieta II. Przed zakupem uroczego psa na krótkich łapkach warto wiedzieć, że corgi wymaga specjalnego traktowania, również jeśli chodzi o wypoczynek. Podpowiadamy, jakie legowisko dla psa rasy corgi sprawdzi się najlepiej.

Corgi – co musisz o nim wiedzieć?

Corgi to potoczna nazwa dwóch ras psów – corgi cardigan i corgi welsh pembroke – pochodzących z terenów Walii. Pierwsze wzmianki na temat tych psów pochodzą z X wieku. Początkowo pełniły funkcję pasterską i stróżującą – później sprawdziły się również jako towarzysze rodzin.

Współczesna popularność corgi wynika niewątpliwie z tego, że są one ulubionymi psami królowej brytyjskiej. Rasa ta od dekad gości w angielskim pałacu. Obecnie Elżbieta II posiada 4 pieski corgi.

Wygląd i zdrowie psa rasy corgi

Tego psa po prostu nie można pomylić z żadnym innym. Krępa budowa działa, krótkie nogi, duże sterczące uszy i radosny pyszczek to cechy charakterystyczne corgiego. Pieski występują w różnych umaszczeniach, spośród których najczęściej spotykanymi są rude, płowe, śniade.

Corgi nie są zanadto podatne na poważne choroby, dlatego regularne wizyty u weterynarza sprowadzają się zwykle tylko do kontroli. W podeszłym wieku corgi, tak jak inne małe psy na krótkich nogach, stają się podatne na dyskopatię oraz choroby stawów łokciowych oraz kolanowych.

Corgi, a dieta

Corgi mają ogromną słabość do jedzenia – to łakomczuchy, które zjedzą więcej, niż jest to konieczne. Nie należy ich przekarmiać, gdyż grozi to nadwagą i chorobami. Ponadto, corgi powinien spożywać wysokiej jakości karmę bezzbożową, na którą składa się mięso pochodzenia ekologicznego. Nigdy nie podawaj swojemu corgiemu „ludzkiego” jedzenia, a zwłaszcza słodyczy i słonych przekąsek.

Oczywiście, w diecie corgiego od czasu do czasu mogą pojawić się przysmaki. Najlepiej jednak, aby były to zdrowe przekąski, które wesprą jego trawienie, zdrowie zębów czy sierści.

Corgi – charakter

Corgi należą do najmniejszych psów pasterskich. Cechuje je silny i stanowczy charakter, który zadziwiająco kontrastuje z ich niewielkimi gabarytami. Pewne siebie pieski są jednocześnie bardzo przyjazne i ciekawe świata.

Corgi wykazuje się dużą pewnością siebie, dlatego nie ma oporów ku temu, by podejść do obcego człowieka lub zwierzęcia, co czasem okazuje się problemem. Mimo to, łagodny charakter corgiego sprawia, że jest on wręcz idealnym towarzyszem nawet dużej rodziny. Dobre dogaduje się z dziećmi i zwierzętami, uwielbia bliskość człowieka i chętnie z nim współpracuje.

Każdy, kto planuje zakup psa rasy corgi musi wiedzieć, że ten niewielki pies wymaga sporo wysiłku fizycznego i psychicznego. W końcu jego przodkowie spędzali na pastwiskach całe dnie. Corgi powinien często zażywać spacerów, biegać za piłeczką, brać udział w zabawach węchowych. Piesek nadaje się również do udziału w agility.

Jakie legowisko dla psa rasy corgi?

Musisz wiedzieć, że corgi wprost uwielbia spać. Pieski tej rasy każdej doby przesypiają nawet po 12 godzin, a z wiekiem czas ten może się wydłużać. Biorąc pod uwagę aktywność corgiego oraz to, że jest on narażony na choroby kręgosłupa, jego właściciel powinien wybrać maksymalnie wygodne legowisko dla psa.

  • Legowisko dla pieska corgi powinno być przede wszystkim dopasowane do jego budowy. Najlepiej sprawdzi się posłanie, do którego pies może wejść bez większego wysiłku. Nasze legowiska dla psów z serii Standard cechują się obniżonym progiem, dlatego są odpowiednie dla wszystkich małych psów, również corgich.
  • Choć corgi jest niewysoki, wcale nie jest pieskiem filigranowym. Jego wydłużona sylwetka sprawia, że w trakcie wypoczynku zwierzę potrzebuje sporo miejsca, by móc swobodnie się wyciągnąć. Dobierz więc legowisko o właściwym rozmiarze. Rekomendujemy model w rozmiarze M – w nim większość corgich będzie czuło się fantastycznie!
    Nazwa produktu Zdjęcie produktu Cena produktu Opcja
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar M szary animal
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar M różowy animal
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar M różowy
  • Solidne wypełnienie legowiska da psa to podstawa zdrowego wypoczynku. Dzięki niemu zwierzęciu będzie wygodnie, zaś jego kręgosłup odpocznie po dniu pełnym harców. Kulka silikonowa, którą do wypełnień wykorzystujemy w naszej fabryce psich snów, jest elastyczna i wytrzymała, dlatego doskonale podeprze sylwetkę każdego psa corgi. Dodatkowo, wsad ten jest całkowicie hipoalergiczny – nie rozwiną się w nim żadne szkodliwe drobnoustroje.
  • Design legowiska dla psa – on również ma znaczenie! Tak wyjątkowy pies, jak corgi nie może spać w zwyczajnym posłaniu. Wszystkim szczęśliwym posiadaczom królewskiego psiaka polecamy legowiska, które będą nie tylko funkcjonalne, ale także piękne. Modne velwetowe posłanie ozdobi każdą przestrzeń, a Twój corgi będzie w nim wyglądał po prostu wspaniale.

Corgi to bez wątpienia arystokrata wśród psów. Jego szlachetny charakter świetnie współgra z przyjazną naturą, dlatego szybko zdobędzie sobie sympatię wszystkich członków rodziny.