Nie zawsze i nie wszędzie możemy zabrać ze sobą ukochanego psa. Egzotyczne wakacje czy służbowy wyjazd to najczęstsze powody, dla których szukamy hoteli dla czworonogów. Jeśli pozostawienie psa pod opieką rodziny nie jest możliwe, wówczas musimy poszukać przytulnego miejsca. Rozłąka nawet na kilka dni to stres zarówno dla psa, jak i dla właściciela. Jak mądrze wybrać obiekt, w którym nasz pies będzie czuł się dobrze?

Co sprawdzić?

Przede wszystkim warto rozeznać temat już kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem. Popytać znajomych, poszukać opinii w internecie czy samemu pojechać na miejsce i sprawdzić warunki do jakich oddamy naszego psa. Trzeba też wiedzieć, czego szukamy – hotelu z klatkami czy domowej opieki nad psem. Są psy, dla których pobyt w boksie nie będzie stanowił problemu, ale są też takie, które nigdy nie były zamykane w klatce i zwyczajnie w świecie mogą się bać. Dla tych odpowiednie będą domowe hoteliki, w których panują kameralne warunki, a pies traktowany jest jak członek rodziny, w której aktualnie przebywa.

Istotne jest jednak bezpieczeństwo. Przed pobytem psa w hotelu warto poznać kwalifikacje osób, które go prowadzą i będą sprawować opiekę nad naszym psem. Trzeba też upewnić się czy hotel ma zapewnioną opiekę weterynaryjną. To na wszelki wypadek, gdyby coś się działo. Warto też zwrócić uwagę na to, czego pracownicy hotelu będą wymagali od nas. Jeśli nie zostaniemy zapytani o książeczkę zdrowia psa i jego aktualne szczepienia, to powinniśmy się mocno zastanowić nad pozostawieniem psa w tym miejscu.

Co przygotować?

Po wybraniu hotelu i ustaleniu terminu pobytu psa powinniśmy wypełnić kartę zgłoszenia, w której rozpiszemy godziny i długość spacerów, ilość posiłków, cechy naszego psa itp. Tak, aby pracownicy hotelu mogli jak najbardziej poznać naszego czworonoga. Obowiązkowo musimy przygotować zapas karmy, chyba że zdecydujemy się na pobyt z wyżywieniem hotelu. Możemy dać psu jego ulubione legowisko lub kocyk, aby miał ze sobą zapach z domu lub dorzucić ulubioną zabawkę. Koniecznie należy spakować szelki, z których pupil nie wyswobodzi się podczas spaceru i obróżkę. Warto też postawić obsłudze hotelu jedno z ważniejszych pytań – jak zamierzają sobie poradzić, jeśli nasz pies będzie bardzo tęsknił?