Buldogi francuskie to psy, które obecnie są szalenie popularne – i to nie tylko wśród mieszkańców miast. Tę popularną rasę można zobaczyć już niemal wszędzie; buldożki występują w reklamach, a także są pupilami światowych gwiazd. Co powinieneś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na psa tej rasy? I jakie legowisko dla buldoga francuskiego będzie najlepsze?

Buldogi francuskie – historia

Losy buldożka francuskiego są bardzo tajemnicze – do dziś nie wiadomo bowiem, kto i w jaki sposób wpadł na pomysł na hodowlę tej rasy. Najprawdopodobniej jest ona efektem kojarzenia buldogów angielskich z terierami oraz mopsami.

Nazwa rasy ma związek nie tylko z buldogiem angielskim, ale również z Francją, gdzie u schyłku XIX wieku buldogi zdobyły wielką popularność. Podania wskazują, że początkowo (w co trudno uwierzyć!) buldogi francuskie wykorzystywano podczas walk psów. Na całe szczęście, wkrótce zostały one zakazane, a pies o płaskiej kufie i wielkich uszach zaczął gościć w prywatnych domach jako wierny przyjaciel rodzin.

Jak wygląda buldog francuski?

Z pewnością trudno go przeoczyć. Buldog francuski ma spłaszczoną kufę, dużą głowę i uszy, które wielu osobom przywodzą skojarzenia z nietoperzem. Jest psem niskim, jednak charakteryzującym się atletyczną budową ciała. Jego sierść może przyjmować różne odcienie, w tym beżowy, czarny lub brązowy.

Charakter buldoga francuskiego

Buldog francuski nie bez powodu jest jednym z najpopularniejszych psów domowych dzisiejszych czasów. Wiele osób twierdzi, że stoją za tym jego „kompaktowe” rozmiary, jednak jego urok tkwi w niebanalnym charakterze. To szczera, spokojna rasa, która łaknie kontaktu z człowiekiem i łatwo przystosowuje się do jego trybu życia.

Mimo burzliwej historii rasy, buldogi francuskie nie są psami agresywnymi. Dobrze dogadują się z innymi zwierzakami oraz dziećmi. Nie wymagają intensywnej aktywności fizycznej; bardzo lubią wylegiwać się ze swoimi panami na kanapie.

Buldog francuski – dla kogo?

Kto powinien zdecydować się właśnie na buldożka francuskiego? Pokochasz go, jeśli poszukujesz wiernego i uczuciowego psiego przyjaciela. To wspaniały pies, zarówno dla singli, jak i dużych rodzin. Odpowiednio traktowany, szybko odwdzięczy Ci się szczerą, psią miłością.

Zdrowie buldoga francuskiego

Decydując się na buldoga francuskiego, należy być świadomym chorób, które mogą go dotknąć. To psy podatne na problemy z oddychaniem, za czym stoi krótka kufa. Z tego względu należy zapewnić im maksymalny komfort podczas upałów oraz nie przemęczać ich. Do innych, częstych schorzeń buldożków zaliczane są kłopoty z kręgosłupem i wypadanie gruczołu trzeciej powieki.

Pamiętaj, że buldożki francuskie powinny być kupowane tylko ze sprawdzonych, legalnych hodowli – wówczas ryzyko poważnych chorób psa będzie niższe. Regularnie zabieraj swojego buldożka na kontrole weterynaryjne, aby mieć pewność, że z jego zdrowiem jest wszystko w porządku.

Pielęgnacja buldoga francuskiego

Buldog francuski nie jest bardzo wymagającym psem. To, o czym powinien pamiętać jego właściciel, to staranna pielęgnacja fałd skórnych, które codziennie należy sprawdzać i delikatnie czyścić miękką, zwilżoną ściereczką. Dużą uwagę należy przykładać pielęgnacji okolic oczu, uszu i nosa. Sama sierść buldożka jest mało problematyczna.

Jakie legowisko dla buldoga francuskiego?

Wiesz już, że buldog francuski to urodzony pieszczoch. Nie można nazwać go leniem, ponieważ niemal zawsze jest chętny do zabawy; niemniej jednak, odpoczynek pozostaje dla niego bardzo ważny. Wielu właścicieli nie ma serca, aby odmówić mu spania na kanapie lub w łóżku. Pamiętaj jednak, że ten wyjątkowy piesek powinien mieć własny kąt przeznaczony do relaksu, najlepiej w postaci legowiska dla psa.

    Nazwa produktu Zdjęcie produktu Cena produktu Opcja
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar XS szary animal
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar XS różowy animal
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar XS brąz animal

Legowisko dla buldożka: rozmiar

Legowisko dla buldoga francuskiego nie musi być duże. Wystarczy legowisko dla psa w rozmiarze S lub M. Przed zamówieniem warto jednak upewnić się, że pies będzie mógł swobodnie wyciągnąć się w legowisku o danym rozmiarze.

Wypełnienie legowiska dla psa

Uwagę należy zwrócić na wypełnienie legowiska dla psa. Posłanie dla buldożka powinno być miękkie, jednak niepodatne na odkształcanie. Najlepszym wyborem będzie legowisko wypełnione kulką silikonową, która wspaniale dopasowuje się do ciała zwierzaka i zachowuje świetny kształt na długi czas.

Silikonowe wypełnienie legowiska ma jeszcze jedną zaletę. Jest hipoalergiczne, co w przypadku buldożków francuskich ma wielkie znaczenie. Krótka kufa tych psów stanowi czynnik zwiększający ryzyko różnorakich uczuleń. Wybierając legowisko dla psa Beds4Dogs, możesz być absolutnie spokojny o samopoczucie buldożka!

Modne legowisko dla buldoga francuskiego

Nie przesadzimy, kiedy stwierdzimy, że buldog francuski to wyjątkowo urokliwy pies. Kto oprze się jemu zabawnemu pyszczkowi i dużym, pełnym miłości oczom? Warto, aby jego legowisko było równie czarujące. Legowisko dla psa z imieniem będzie najlepszym rozwiązaniem. W naszym sklepie znajdziesz posłania w różnych kolorach, dlatego bez problemu dopasujesz idealny model do niepowtarzalnego charakteru swojego pieska.