Wydaje ci się, że pies spokojnie zasnął w swoim legowisku, aż nagle w całym domu rozlega się wycie. Zerkasz na zwierzaka i uświadamiasz sobie, że ten… skomle przez sen! Czy to normalne? O czym świadczy fakt, że pies zaczyna „płakać” przez sen?

Wycie z legowiska dla psa – co oznacza?

Gdy właściciel psa po raz pierwszy styka się z jego sennym wyciem często odczuwa niepokój. Czy zwierzę cierpi? A może czegoś przeraźliwie się boi? W większości przypadków psie wycie nie oznacza nic złego. Jeśli takie sytuacje zdarzają się epizodycznie, nie ma żadnych powodów do obaw.

Badania naukowe udowodniły, że psy – zupełnie tak, jak ludzie – mają sny. Wycie, ale też wydawanie innego rodzaju dźwięków może być reakcją na to, co zwierzę zobaczyło w swoich sennych marzeniach. W końcu i nam, ludziom, wcale nierzadko zdarza się mówić coś przez sen!

Wycie psa w legowisku może być symptomem stresu i nadmiernego napięcia. Problem ten zauważają właściciele, którzy przygarnęli zwierzaka po trudnych przejściach. Zwierzę z przykrą przeszłością może w ten sposób odreagowywać przeżyte nieprzyjemności. Jak w takiej sytuacji reagować?

  • Przede wszystkim, podaruj swojemu psu dużo czułości i zrozumienia. Czując, że ma w tobie wsparcie, szybko pozbędzie się złych wspomnień.
  • Zapewnij psu wygodne legowisko, umieszczone w spokojnym miejscu sprzyjającym wypoczynkowi. Odpowiednie posłanie dla psa będzie kojarzyło mu się z bezpiecznym, własnym kątem, w którym zawsze może się schronić.

Kiedy zacząć się martwić?

Nad wizytą u weterynarza warto pomyśleć, gdy pies wyje za każdym razem, gdy położy się spać. Takie zachowanie może wiązać się z wieloma dolegliwościami zdrowotnymi. W niektórych przypadkach weterynarz zaleci wizytę u behawiorysty, który stwierdzi, co jest przyczyną niespokojnego snu zwierzaka.

    Nazwa produktu Zdjęcie produktu Cena produktu Opcja
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar XS szary animal
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar XS różowy animal
  • Legowisko dla psa – seria Standard, rozmiar XS brąz animal