Legowisko dla Yorka

Nie tylko duże psy powinny mieć zapewnione odpowiednie posłania. Naszym yorkom również musimy przygotować wygodne legowisko. Nawet gdy przedstawiciel określonej rasy uwielbia w nocy sypiać obok właściciela, to posłanie przyda się czworonogowi do relaksu w ciągu dnia. Odpoczywanie na podłodze bądź położonym na jej powierzchni materiale niekoniecznie jest dobrym rozwiązaniem. Takie działanie może przyczynić się do powstania wielu dolegliwości zdrowotnych. Mogą wystąpić problemy dotyczące układu kostnego, odleżyny czy otarcia. Do takich sytuacji nie doprowadzimy, gdy zadbamy o komfortowe posłanie dla naszego pupila.

legowiska dla Yorka

Istotnym elementem, który należy uwzględnić przy wyborze legowiska dla yorka, jest wielkość zwierzaka, wiek i sposób, w jaki nasz york układa się do odpoczynku. Gdy połączymy ze sobą te wszystkie informacje, uzyskamy odpowiedź, która pozwoli nam na wybór optymalnego łóżeczka dla naszego psa.

Leżanki i posłania dla małych psów typu York

Ciekawym przykładem leżanki, która bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku młodych oraz dorosłych yorków jest legowisko w formie oponki. Konstrukcję takiego łóżka tworzy okrągła poduszka otoczona wysokim i miękkim oparciem. Jest to idealne posłanie dla czworonogów zasypiających w postaci zwiniętej w kłębek. W takim legowisku nasz york będzie czuł się przytulnie i bezpiecznie.

legowiska dla yorków

Innym rozwiązaniem dla yorka jest posłanie w formie budki. Jest to rodzaj legowiska zamkniętego, wyposażonego w poduszkę, ścianki oraz daszek, który ochrania konstrukcję od góry. Zwrócić należy uwagę, że taka forma legowiska dla yorków jest idealna dla psów potrzebujących ustronnego miejsca do relaksu.

 

Jakie powinno być legowisko dla Yorka?

Podkreślić należy, że legowisko dla małego psa rasy york powinno odpowiadać wymaganiom naszego pupila. Wybierając posłanie dla pupila, powinniśmy sprawdzić, czy produkt można łatwo utrzymać w czystości, czy jest antyalergiczny, wykonany z materiału dobrej jakości i dopasowuje się do anatomii zwierzaka.

 

Copyright © Beds4Dogs
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl