Legowisko dla Labradora

Przedstawiciele dużych ras, takich jak labrador wymagają legowiska dopasowanego do nich pod względem rozmiaru. Zwrócić należy jednak uwagę, że duże posłanie to nie wszystko. Czworonogi, takie jak labradory są nie tylko duże, ale i znacznie cięższe od swoich mniejszych psich przyjaciół. Dlatego też, odpowiednie łóżko dla dużego psa musi także poradzić sobie ze znacznym obciążeniem. Właściwe posłanie dla labradora musi być miękkie, komfortowe i dostosowywać się do anatomii naszego pupila. Spanie na twardej powierzchni przyczynia się do niepotrzebnego obciążenia stawów oraz kości zwierzaka. Warto również zainwestować w posłanie antyalergiczne chroniące przed uczuleniami oraz podrażnieniami. Tkanina, z której wykonane jest posłanie, powinna charakteryzować się wysoką jakością oraz być mocna i odporna na zadrapania, o które nie jest trudno.

Jak wybrać legowisko dla dużego psa typu Labrador?

W przypadku dużych psów, takich jak labrador, wybór dotyczący posłania powinien być dobrze przemyślany. Niskiej jakości legowiska, już po upływie kilku tygodni, bardzo często okazują się zupełnie nieprzydatne do wykorzystania. Materace takich łóżek szybko ulegają wgniataniu i tracą objętość, gdyż zwyczajnie nie radzą sobie ze znaczną masą czworonoga. To doprowadza do sytuacji, w której nasz pupil zamiast na wygodnym legowisku odpoczywa na podłodze. Pies w poszukiwaniu wygodniejszej przestrzeni może zacząć wracać do łóżka swoich właścicieli.

Biorąc pod uwagę powyższe, przy wyborze legowiska dla labradora należy poszukiwać rozwiązań wyróżniających się dobrą jakością, solidnym wykonaniem oraz odpornością na znaczne obciążenie. Ponadto posłanie musi być komfortowe, dopasowujące się do fizjologicznego kształtu naszego pupila, co sprawia, że następuje równomierne rozłożenie ciężaru oraz odciążenie stawów. Przy wyborze posłania dla dużego psa, należy także sprawdzić, czy produkt jest łatwy w czyszczeniu. Jest to bardzo ważna kwestia, gdyż nasi przyjaciele bardzo często wracają ubrudzeni.

Copyright © Beds4Dogs
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl