Legowisko dla psa – jak wybrać?

Właściciele czworonogów doskonale wiedzą, że nawet najbardziej aktywne pupile sporą część dnia spędzają na odpoczynku. Z tego powodu niezwykle ważne jest, by nasz pies miał wygodne legowisko. Jak wybrać produkt, który posłuży naszemu pupilowi przez długi czas?

rozmiar legowiska

Legowisko dla psa – kryteria wyboru

Jak dobrać odpowiednie posłanie dla psa? Powinniśmy się kierować trzema głównymi wyznacznikami:

  • rozmiarem legowiska
  • materiałem, którym jest pokryty
  • jego wypełnieniem

Jak dobrać rozmiar legowiska?

Przed przystąpieniem do zakupu koniecznie musimy zmierzyć naszego psiaka – zarówno jego wysokość (od podstawy łap po czubek głowy), jak i długość (od czubka nosa po podstawę ogona). Następnie do wymiarów naszego pupila powinniśmy dodać 10-20 cm – uzyskany wynik to idealny rozmiar legowiska. Nasze czworonogi lubią się wyciągać w czasie snu, niektóre układają na swoich posłaniach swoje zabawki, dlatego tak ważne jest, by legowisko miało większe rozmiary niż pies. Jeśli jego powierzchnia będzie zbyt mała, psiakowi będzie niewygodnie i prawdopodobnie będzie próbował przenieść się na kanapę czy do naszego łóżka.

Pomiar psa w celu dobrania odpowiedniego legowiska

Materiał, z jakiego wykonano legowisko dla psa

Kiedy już wiemy jak dużego legowiska potrzebujemy, możemy przystąpić do wyboru konkretnego modelu. Na tym etapie powinniśmy zwrócić uwagę na materiał, którym pokryte jest posłanie. Po pierwsze, dobieramy go do wielkości psa. Dla dużych czworonogów powinniśmy wybierać legowiska ze sztywniejszych materiałów, które utrzymają ich ciężar i zachowają sprężystość. W przypadku małych psiaków lepiej sprawdzą się bardziej miękkie tworzywa. Po drugie, zwróćmy uwagę, by materiał był łatwy do utrzymania w czystości – taki, który można łatwo odkurzyć, przetrzeć wilgotną szmatką czy wyprać.

Wypełnienie legowiska

Niezwykle ważnym elementem legowisk jest także ich wypełnienie. Powinno być miękkie, jednak nie zbyt miękkie – tak, by pies kładąc się na nim nie dotykał ziemi. Konieczne jest także, by zapewniało ono odpowiednią izolację cieplną, szczególnie jeśli nasz pies śpi na płytkach podłogowych czy posadzce. Odpowiednie wypełnienie będzie też miało wpływ na żywotność legowiska – najlepiej unikać więc produktów, w których zastosowano tanie tworzywa jak gąbka tapicerska. Materiał musi być elastyczny, sprężysty i dopasowywać się do pozycji naszego pupila.

Wybierając odpowiedni produkt pamiętajmy również, że dobre legowisko to nie zawsze drogie legowisko. Zwracajmy uwagę nie tylko na wygląd posłania, ale także na jakość jego wykonania, sposób szycia czy zastosowany materiał wypełnieniowy.

Legowisko dla psa – dlaczego warto wybrać Beds4Dogs?

Zapewne większość z nas miała kiedyś do czynienia ze zwykłymi legowiskami. Są to produkty zazwyczaj niskiej jakości, które szybko się niszczą i służą naszym czworonogom przez bardzo krótki czas. Owszem, są to produkty dostępne w niskich cenach, jednak ich żywotność jest kilka lub nawet kilkanaście razy mniejsza niż w przypadku dobrego, starannie wykonanego towaru. Ponadto, są one wypełniane materiałami, które po kilku miesiącach użytkowania zbijają się lub odkształcają, przez co legowisko nadaje się jedynie do wyrzucenia.

Beds4Dogs to firma, która powstała w wyniku naszych własnych doświadczeń z posiadania psa z alergią. Nasze produkty są przystosowane do pupili uczulonych na roztocza, pleśnie i owady, ale świetnie sprawdzą się także jako legowiska dla zdrowych psów. Stawiamy nie tylko na antyalergiczność, ale i wysoką jakość produktu.

 

Nasze legowiska są wykonane z najlepszych materiałów, które wykorzystuje się w przemyśle meblowym i tapicerskim. Stosowane przez nas tworzywa nie wywołują u zwierząt reakcji uczuleniowych. Łóżka wypełnione są specjalną włókniną i silikonowymi kulkami, które są nie tylko antyalergiczne, ale także zachowują swój kształt, dzięki czemu legowisko posłuży naszemu pupilowi przez lata.

legowisko-dla-psa-poslanie-kojec-beds4dogs3

Parametry kulki silikonowej

Warto także podkreślić, że istnieje wiele odmian kulki silikonowej. My stosujemy te wykonane wyłącznie z oryginalnego, pierwotnego poliestrowego włókna silikonizowanego, ponieważ:

  • ich produkcja odbywa się mechanicznie przy zastosowaniu nowoczesnych technologii i nowych włókien najwyższej jakości,
  • zachowują najwyższe walory użytkowe nawet przy praniu w 60°C, - są środowiskiem niesprzyjającym rozwojowi mikroorganizmów,
  • specjalna konstrukcja kulek pozwala na zachowanie właściwego kształtu legowisk przez długi czas,
  • zapewniają izolację termiczną,
  • dopasowują się do pozycji spania psa.

 

legowisko-dla-psa-beds4dogs-poslanie

Ekskluzywne legowiska z imieniem psa

Co więcej, legowiska z serii Platinum mogą zostać spersonalizowane – stworzymy produkt w wybranym przez Ciebie kolorze, z dowolnym napisem, np. imieniem pupila. Jeśli oferowane przez nas standardowe łóżka będą zbyt małe dla Twojego psiaka, uszyjemy je na zamówienie.

Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty w sklepie (link). Gwarantujemy, że zamówienie dotrze do Ciebie możliwie jak najszybciej, a nasz produkt posłuży Twojemu pupilowi przez długi czas.

Copyright © Beds4Dogs
Projekt i wykonanie: PierwszaStronaMedalu.pl